17 C
Kyiv
Четвер, 30 Травня, 2024

Акціонери European Lithium схвалили співпрацю з Millstone щодо родовищ в Україні та Австрії

Австралійська European Lithium (Перт) та інвестгрупа Millstone&Co Михайла Жернова й екс-керівника Варшавської фондової біржі Роберта Квятковські спільно реалізовуватимуть проект із розробки літієвого проекту Wolfsberg у Каринтії (Австрія) та співпрацюватимуть у можливій розвідці двох українських.

Відповідне рішення акціонери European Lithium ухвалили на зборах акціонерів 21 січня, йдеться у повідомленні компанії, акції якої котируються на Австралійській фондовій біржі.

Крім того, акціонери підтвердили призначення Жернова в раду директорів компанії, схвалили другий транш його інвестицій в European Lithium і нове 10% розміщення.

Як повідомлялося, у листопаді 2021 року австралійська компанія повідомила про згоду придбати підконтрольне Millstone українське ТОВ “Европейський літій Україна” (раніше ТОВ «Петро-Консалтинг») (Київ), яке бореться за спеціальні дозволи на видобуток на двох літієвих родовищах в Україні: Шевченківському та ділянці «Добрий». Серед умов придбання — видача «Петро Консалтинг» відповідних спецдозволів на видобуток та виробництво літію (у судовому порядку, в процесі публічних аукціонів чи угоди про розподіл продукції), а також схвалення акціонерів European Lithium, внаслідок якого Millstone може придбати понад 20% European Lithium .

Тоді зазначалося, що загальна ціна покупки – AUD20 млн акціями плюс ще AUD50 млн акціями у разі виконання певних умов. Одночасно Millstone погодилася інвестувати AUD20 млн в European Lithium, з яких AUD2,5 млн негайно, AUD2,5 млн – після схвалення акціонерами, що очікувалося 21 січня, і AUD15 млн – за умови завершення придбання «Петро-Консалтинг».

Наприкінці грудня минулого року Millstone вже придбала за AUD2,5 млн. додатково випущені 26 млн 310,749 тис., або близько 2,4% акцій European Lithium.

В даний час основним проектом European Lithium є літієвий проект Wolfsberg. Згідно з презентацією European Lithium від лютого 2021 року, вона завершила попереднє ТЕО проекту Wolfsberg, NPV якого – $339,4 млн, засноване на загальних JORC запасах гідроксиду літію 10,968 млн тонн.

Як вказував Жернов в інтерв’ю Nadra.info у листопаді минулого року, CAPEX проект в Австрії – близько AUD400 млн: будівництво шахт разом із гірничо-збагачувальним комбінатом.

Згідно з інформацією на біржі, капіталізація European Lithium зараз оцінюється в AUD138,35 млн по курсу акції AUD0,11 за штуку, який за останні п’ять днів впав на 21,4%.

На кінець вересня 2021 року найбільшими акціонерами European Lithium були Dempsey Resources Pty Ltd – 6,18%, Battle Mountain Pty Limited – 3,64%.

Millstone&Co – приватна інвестиційна компанія, що надає клієнтам інвестиційні послуги. Має офіси у Варшаві, Кракові та Києві.

Related Articles

Последние материалы