17.6 C
Kyiv
Субота, 27 Квітня, 2024

Створити світ, вільний від бідності, на придатній для життя планеті. Але час має вирішальне значення

Аджай Банга, Президент Групи Світового Банку

Виступ Президента Групи Світового банку Аджая Банги на пленарному засіданні Щорічних зборів 2023 року

Пане Марченко, дякую вам за головування на цьому пленарному засіданні.

Пане Каббадж, прем’єр-міністре Аханнуш, дякую вам за проведення цих Щорічних зустрічей. Шлях до Марракешу був непростим, спочатку на заваді стала пандемія, а потім землетрус. Проте тепло і гостинність, які ми отримали від вашого уряду і всіх марокканців, стали розрадою.

Крісталіна – це привілей проводити ці Щорічні зустрічі разом.

Я хотів би подякувати моєму попереднику Девіду.

Тим з нас, хто знаходиться в цій кімнаті, пощастило. Ми є хранителями інституції, на яку покладена величезна відповідальність в часи невизначеності та значних наслідків.

Світ сповнений потужних сил і швидких змін.

Ми стикаємося зі зниженням прогресу в боротьбі з бідністю, екзистенціальною кліматичною кризою, відсутністю продовольчої безпеки, нестабільністю, відновленням після пандемії, а також відчуваємо наслідки конфліктів далеко від лінії фронту.

Ідеальний шторм викликів і геополітичних складнощів, поєднаних між собою, поглиблюють нерівність.

Економічне зростання в більшості країн, що розвиваються, відкотилося назад.  Знизившись з 6 до 5 відсотків, вперше за останні два десятиріччя,  а протягом наступних 7 років зростання становитиме лише 4 відсотки.

З кожним втраченим відсотком 100 мільйонів людей опиняються за межею бідності, а ще 50 мільйонів – скочуються до стану крайньої бідності.

Якщо зазирнути глибше, багато людей не можуть належним чином забезпечити себе та свої сім’ї, оскільки доходи не збільшуються. У країнах Африки на південь від Сахари дохід на душу населення такий самий, як і 14 років тому.

Водночас, зросла заборгованість країн, що розвиваються, цей показник подвоївся для Африки, що максимально обмежує можливості розвитку для країн, які прагнуть розвитку.

Ми живемо у світі, який створює тривожні виклики, та в час посилення поляризації та екстремальних протирічь.

Під поверхнею зростаюча недовіра роз’єднує Глобальну Північ і Глобальний Південь, ускладнюючи перспективи розвитку.

Розчарування Глобального Півдня можна зрозуміти. Багато в чому вони платять ціну за процвітання інших.

В той час коли вони мали би розвиватися, вони стурбовані тим, що ніколи не отримають обіцяні ресурси. Вони відчувають, що енергетичні правила не застосовуються повсюдно, і переживають, що зростаюче покоління буде замкнене у в’язниці бідності.

Але правда полягає в тому, що ми не впораємося зі ще одним періодом зростання на основі вуглецевої економіки.

Ми повинні знайти спосіб фінансувати інший світ із захищеним кліматом, керованими пандеміями, або забезпечувати їх попередження. Світ в якому ніхто не голодує, в якому немає нестабільності та бідності.

Перед нами стоїть складне завдання.

Дивлячись на світ, легко піддатися почуттю відчаю.

Але в усіх куточках земної кулі люди прагнуть працювати і створювати краще майбутнє власними руками. Вони хочуть кращого життя для своїх дітей та онуків.

Я відчував це прагнення серед підприємців у Нігерії, бачив його в гордих очах митців в Індонезії, доторкався до натруджених рук фермерів на Ямайці. 

Зобов’язанням банку – його обов’язком – є надання рішучої підтримки у відповідь на їхню енергію. Вони мають відчувати нашу підтримку, яка стане для них рушійною силою. Ми повинні бути установою, яка експортує оптимізм і вплив.

Але нам необхідно змінитися, щоб виконати цю обіцянку і відповідати очікуванням, які на нас покладають.

Світовий банк приймає виклик.

Ця еволюція почалася кілька місяців тому, і сьогодні у Світового банку з’явилося нове бачення та місія.

Створити світ, вільний від бідності, на придатній для життя планеті.

Але час має вирішальне значення. 

Ця невідкладність спонукала нас визначити нові правила гри – нову місію. Таку, що стимулюватиме ефективний розвиток і призведе до кращої якості життя – доступу до чистого повітря, чистої води, освіти та гідної охорони здоров’я.

Це місія, яка охоплює всіх, включно з жінками та молоддю.

Створює світ стійкий до потрясінь, зокрема до кліматичних криз і криз біорізноманіття, пандемій і нестабільності.

Сталий світ завдяки зростанню та створенню робочих місць, розвитку людського потенціалу, управлінню фінансами та боргом, продовольчій безпеці та доступу до чистого повітря, води та доступної енергії.

Завдяки цьому баченню ми розширюємо можливості Світового банку, відображаючи реальність, яка була розкішшю вибору для минулого покоління.

Лише наполегливе, одночасне та комплексне реагування є єдиною можливістю протистояння цим взаємопов’язаним викликам.

Ми не можемо досягти належного прогресу в галузі охорони здоров’я, коли підвищення температури змінює характер інфекційних захворювань і породжує пандемії.

Ми не можемо допомогти фермерам збільшити врожайність і прогодувати зростаюче населення, використовуючи методи, які не були розраховані на багаторічні посухи.

І ми ніколи не зможемо надійно з’єднати підприємців з ринками, якщо дороги, які є вкрай необхідними їм для перевезень щороку руйнуються повінню.  

Саме тому нам потрібні нові правила гри.

Ми маємо зосередитися на жінках та молоді.

Залишаючи їх поза увагою ми боремося із викликами у пів сили.

Рівень залучення жінок до робочої сили у світі не збільшувався з 1990 року. І навіть у разі їхнього залучення до ринку праці, вони не отримують рівних умов оплати праці.

Ми не зможемо подолати бідність, якщо половина населення планети залишиться за бортом.

А молодь може стати рушійною силою нашого майбутнього за умови забезпечення їм якісних умов життя на етапі зростання, та працевлаштування в майбутньому.

Робота надає почуття гідності, гордості, можливість забезпечити себе і свою сім’ю.

Без роботи – або надії на неї – людський відчай перетворюється на гнів, і в такі моменти люди хапаються за будь-яку можливість, яка пропонує вихід із складної ситуації. Це може завдати непоправної шкоди суспільству – або цілим поколінням.

Невідкладність і важливість цієї проблеми неможливо переоцінити. За нашими власними підрахунками, протягом наступних 10 років 1,1 мільярда молодих людей на Глобальному Півдні стануть дорослими у працездатному віці. Водночас, за той самий період і в тих самих країнах, як очікується, буде створено лише 325 мільйонів робочих місць.

Ціна бездіяльності немислима – не можна допустити, щоб цей демографічний дивіденд перетворився на демографічний виклик.

Це бачення і місія стануть випробуванням щирості наших амбіцій – це буде шлях переосмислених партнерств, нового способу роботи і мислення, інноваційного планування для масштабування і відтворення ініціатив, залучення додаткових ресурсів і оптимізму щодо можливих досягнень.

Це новий напрямок діяльності Світового банку, і я радий поділитися цією інформацією з вами сьогодні.

Ми зробили перші кроки на цьому шляху в квітні, виділивши з нашого обмеженого бюджету 40 мільярдів доларів протягом 10 років, скоригувавши співвідношення позик до власного капіталу.

А протягом останніх місяців ми пішли ще дальше, створивши механізм портфельних гарантій та запустивши інструмент гібридного капіталу.

Ці нові інструменти дають нам змогу брати на себе більше ризиків і ще більше нарощувати кредитний потенціал, зберігаючи наш рейтинг ААА. Разом ми зможемо надати на 157 мільярдів доларів США більше кредитів протягом десяти років.

Наша робота була підтримана з ентузіазмом – та щедрістю.

Німеччина першою підтримала ідею гібридного капіталу, її внесок забезпечить нам 2,4 млрд євро додаткового кредитування МБРР протягом наступних 10 років.

А підтримка на ранньому етапі надана Сполученими Штатами для портфельних гарантій може розблокувати приблизно 25 мільярдів доларів США нових позик МБРР – і ми очікуємо, що незабаром до нас приєднаються й інші.

Унікальність цих інструментів полягає в тому, що вони дозволяють примножити кожен долар у шість-вісім разів протягом 10 років. Що робить це також хорошою інвестицією.

Але ми не зупиняємося на досягнутому.

Разом з іншими багатосторонніми банками розвитку ми вивчаємо шляхи кращого використання капіталу на вимогу та спеціальних прав запозичень (СПЗ). Обидва шляхи є складними, але досяжними. Розкриття їхнього потенціалу потребуватиме часу та дій з боку акціонерів і центральних банків.

Ми бачимо інші можливості.

Наш Глобальний фонд суспільних благ був створений для стимулювання транскордонного співробітництва та подолання спільних викликів. Але в минулому фінансування надходило лише з доходів МБРР, що обмежувало його потенціал.

Наразі ми створюємо можливості для урядів та благодійних організацій, які можуть отримувати більше ресурсів на пільгових умовах. Маючи такі великими амбіції та здатність втілювати в життя нашу нову місію ми віримо, що це буде справжній Фонд “Життєздатна планета”.

Ми знаємо, що ця модель може працювати. Зробивши великий крок вперед, Уругвай став першою країною, яка скористалася зниженими відсотковими ставками, що стало безпосереднім результатом досягнення кліматичних цілей.

Це інноваційний підхід, який ми прагнемо масштабувати.

І ми продовжуємо тестувати інші ідеї в нашій екосистемі заохочень.

Ми вивчаємо можливості застосування строків погашення позик від 35 до 40 років, щоб надати країнам можливість орієнтуватися на більш довгострокові горизонти для інвестицій у соціальний та людський капітал.

Ми розглядаємо можливість зниження відсоткових ставок, щоб заохотити відмову від використання вугілля в рамках енергетичного переходу.

А в країнах, які співпрацюють з МАР та МБРР, ми шукаємо шляхи заохочення переходу на відновлювану енергетику шляхом збільшення пільгового фінансування в переліку можливостей фінансування.

Цей дух інновацій та пошуку нових можливостей є всеосяжним.

Світовий банк став ініціатором надання допомоги найбільш вразливим верствам населення, коли вони зазнали впливу поєднаних проблем – початок війни в Україні, наслідки пандемії та інфляція. Але потреба була настільки великою, що ми виділили більшу частину нашої трирічної Програми реагування на кризові ситуації в перший рік.

Тепер нам потрібно поновити ресурси цієї Програми.

Наша мета – зібрати 4 мільярди доларів США для Програми реагування на кризові ситуації плюс.

Сполучені Штати просять у Конгресу 1 мільярд доларів США. А інші країни, як-от країни Скандинавії, обіцяють надати грошову допомогу.

Проте, ми ще дуже далеко від досягнення нашої мети, а часу в нас обмаль.

Ми чекаємо, що інші зроблять крок вперед. Нам потрібна допомога наших донорів, щоб перезавантажити цей фонд і провести нас через наступний цикл МАР.

Якщо ми дійсно хочемо стимулювати зміни, а одного бажання мало, ми повинні боротися за них.

Це є найбільш актуальним для МАР. Ми вичерпуємо можливості цього важливого пільгового ресурсу, і жоден креативний фінансовий інжиніринг не компенсує того факту, що нам потрібно більше фінансування.

Це має спонукати кожного з нас зробити наступне поповнення МАР найбільшим за весь час.

Нам потрібно, щоб донори, акціонери та благодійні організації активізувалися, приєдналися до нас і доклали свої амбіції до цієї боротьби, інакше ці інструменти залишаться лише теорією.

Тим часом, ми не стоїмо на місці.

Ми залучаємо нових партнерів і переосмислюємо партнерство.

Ми об’єднуємося з іншими, працюємо разом з багатосторонніми банками розвитку, щоб координувати глобальні дії, прискорювати зміни та примножувати вплив.

Під час моєї першої поїздки, ми з Іланом Голдфайном з Міжамериканського банку розвитку відвідали Перу та Ямайку, щоб зробити співпрацю, яка надто часто була випадковою, спрямованою на досягнення певної мети.

Наше партнерство зосереджене на трьох цілях: боротьба з вирубкою лісів в Амазонії, посилення стійкості країн Карибського басейну до стихійних лих та подолання розриву в доступі до цифрових ресурсів у Латинській Америці та Карибському басейні.

Досягнення цих результатів є завданням не одного дня, але разом наш вплив буде більшим, ніж поодинці. Саме тому Світовий банк звертається до інших установ у надії на встановлення подібних партнерських відносин.

Цей дух спільної справи притаманний усім багатостороннім банкам розвитку.

Ми орієнтовані на вплив, і конкуренція поступово залишається в минулому. Ми усвідомлюємо, що багато чого можемо зробити разом, але на цьому початковому етапі ми зосереджуємо нашу енергію на чотирьох сферах, які допоможуть нам досягти спільного успіху.

По-перше, ми працюємо з кредитно-рейтинговими агентствами, щоб допомогти поліпшити їхнє розуміння нашої роботи та ризиків. Вони є невід’ємною частиною розблокування капіталу та ціноутворення. Без досягнення прогресу в цьому напрямку такі ідеї, як капітал на вимогу, будуть недосяжними.

По-друге, ми розширюємо співпрацю у сфері спільного фінансування. Створюємо Платформу спільного фінансування для полегшення координації між глобальними та регіональними пріоритетами.

По-третє, ми стандартизуємо наші процеси, зменшуємо операційні витрати та вивільняємо технічний потенціал. Ми вже досягли успіхів у сфері закупівель та оптимізуємо екологічні та соціальні рамки.

І, нарешті, ми розробляємо новий підхід до відстеження кліматичних результатів на основі впливу. Ми плануємо розповісти більше про наш прогрес на COP28 в Дубаї.

Цей уніфікований підхід може принести велику користь урядам, яким ми надаємо послуги, полегшивши їм доступ до ресурсів різноманітних багатосторонніх банків розвитку, зосередивши кредитування для певної країни на єдиній платформі.

Але Світовий банк – і мої друзі в інших багатосторонніх банках розвитку – не мають монополії на хороші ідеї.

Ми повинні беззастережно запозичувати ідеї інших – і беззастережно ділитися ними.

І ми повинні робити це разом з аналітичними центрами, приватним сектором, громадянським суспільством і всіма, хто має відношення до цього процесу.

Ми можемо багато чого зробити разом, але це прагнення до впливу починається з нас самих.

Світовий банк розпочав амбітну програму, покликану прискорити темпи нашої роботи, підвищити нашу ефективність та спростити наші процедури.

Ми розуміємо, що зволікання у розвитку – це відмова від розвитку.

У цифрах це виглядає наступним чином: один рік без освіти зменшує майбутній дохід людини на 10 відсотків щорічно.

Позбавлення дитини повноцінного харчування в перші 1000 днів життя зменшує її дохід приблизно на 17 відсотків щороку – до кінця життя.

Проте у Світовому банку ми витрачаємо стільки ж часу на складний проект, наприклад, прокладання лінії електропередач протяжністю 2 000 миль в зонах конфліктів та в умовах небезпеки, скільки й на будівництво невеликої сонячної електростанції або нової школи.

Наші команди витрачають місяці на підготовку звітів, які оцінюють ризики з усіх боків – 4 880 днів робочого часу співробітників щороку лише на дублюючі внутрішні перевірки та дозволи.

А коли проект працює, і його потрібно розширювати, наші процедури вимагають від команд починати з чистого аркуша, пропонуючи громадам терпляче чекати, поки діти ростуть, бідність поглиблюється, невиліковні хвороби загострюються, а уторований шлях до чистої води крок за кроком, крок за кроком стає все важчим і важчим.

Наразі підготовка проекту Світового банку в середньому триває 27 місяців, перш ніж хоча б один долар досягне бенефіціарів. За цим слідує тривалий процес реалізації проекту та будівництва.

Занадто часто минає більше 10 років, перш ніж відчуваються перші результати.

Це ціле життя.

Ми повинні працювати краще. І є дорогоцінний час, який ми можемо заощадити.

Ми маємо ретельно переглянути весь процес, для початку попрацювати над скороченням часу розгляду та затвердження проекту на третину.

Але ми прагнемо досягти більшого.

Ми плануємо спростити дозвільні процедури, пропорційно коригувати перевірки та поєднувати інтелектуальні технології зі скороченням термінів для прискорення роботи.

І ми зробимо це без жодних змін у наших екологічних та соціальних стандартах, які захищають громади, для яких ми працюємо, і дають спокій нашим партнерам та акціонерам.

Ми не вважаємо, що якість суперечить швидкості; ми віримо, що можемо забезпечити і якість, і швидкість.

Це важливий прогрес, але ми можемо зробити більше, і ми розробляємо план для кращої підтримки урядів у впровадженні. Якщо ми зможемо включити технічну допомогу в наші проекти з самого початку і допомогти країнам розвинути потенціал – ми зможемо виграти час.

Ми не лише оптимізуємо наш підхід і заохочуємо наші команди працювати швидше – ми вивчаємо способи заохочення прискорення роботи та співпраці в усьому Світовому банку.

Потреба у співпраці, попит на вплив і віра в те, що в простоті є елегантність, надихнули нас на роздуми про потенційно трансформаційну програму.

Ми сподіваємося зробити Світовий банк не лише механізмом фінансування у протистоянні викликам, але й механізмом надання знань.

Це те, до чого потребують уряди – наші знання.

Світовий банк здавна відомий тим, що береться за найскладніші проблеми, щоб знайти рішення та змінити життя людей.

За час моєї нетривалої роботи в Банку я бачив цей вплив на власні очі.

В Індії технології використовуються для відстеження відвідуваності та успішності учнів у режимі реального часу. Експерти в галузі освіти виявляють проблеми, швидко вживають заходів і повертають дітей на правильний шлях.

Як результат, відвідуваність учнів і вчителів, а також рівень зарахування до шкіл зросли.

У Перу безкоштовні правові центри змінюють – і рятують – життя. Щодня до них вишиковуються черги.

Жінки звертаються за невиплаченими пенсіями та аліментами, інші шукають справедливості щодо домашнього та сексуального насильства.

Історії, які не є унікальними для жінок у Перу.

Не лише Індія та Перу намагаються покращити результати освіти чи створити більш справедливе суспільство. Чому ж ми не експортуємо цей успіх?

Світовий банк мав багато історій успіху. І працюючи над кожною з них ми здобували знання.

Лише за останні п’ять років ми допомогли 100 мільйонам людей знайти роботу, розширили доступ до охорони здоров’я для понад 1 мільярда людей, допомогли майже 500 мільйонам дітей здобути освіту та скоротили викиди вуглецю на понад 230 мільйонів тон щорічно.

І незважаючи на цей прогрес, занадто багато людей досі не відчули впливу того, що ми зробили.

Занадто багато людей досі не можуть отримувати задоволення від гідної праці.

Занадто багато людей все ще живуть без доступу до електрики, якісної освіти, гідної охорони здоров’я.

І надто багато наших проектів, які мають значний вплив, не йдуть далі, ніж звіт на полиці.

Щоб змінити цю тенденцію і поширити цей успіх на благо інших, ми повинні масштабувати і тиражувати ефективні рішення, над пошуком яких ми так важко працювали.

І ми зробимо це таким чином, щоб Світовий банк став ближчим, доступнішим і зрозумілішим.

Перше, ми маємо поставити наші знання в авангарді конкретної моделі та Рамкової стратегії партнерства для певної країни. Ми працюємо як партнери з урядами, розробляючи цілеспрямований план розвитку, який є поєднанням їхніх прагнень та нашого досвіду.

По-друге, ми допомагаємо створювати та розробляти економічно обґрунтовані проекти та впроваджувати їх. Наші команди експертів, які працюють з нашими національними командами над реалізацією всіх пропозицій Світового банку, є мультиплікатором сили для урядів, коли вони потребують додаткового потенціалу.

І, нарешті, лідерство думок, яке рухає Банк, світ і великі ідеї вперед за допомогою наших досліджень, звітів і більш широкої участі.

Наша робота в галузі знань – стратегії партнерства з країнами, розробка економічно обґрунтованих проектів та наше ідейне лідерство – буде організована за п’ятьма простими вертикалями:

Люди – охорона здоров’я, освіта, соціальний захист;

Процвітання – робочі місця, податкова політика, економічна політика, охоплення фінансовими послугами, малий бізнес;

Планета – чисте повітря, вода, ґрунт, біорізноманіття, ліси, адаптація до наслідків зміни клімату та пом’якшення їхнього впливу;

Інфраструктура – дороги, мости, енергетика;

Цифрові технології – тому що вони трансформують наш світ і зроблять можливим втілення всіх наших інших прагнень.

І за цими п’ятьма вертикалями, не збавляючи темпи, ми будемо вимірювати наш вплив на гендерну рівність, робочі місця для молоді та вплив на клімат.

В сховищах банку знань містяться наші вісім глобальних викликів: адаптація до зміни клімату та пом’якшення наслідків; вразливість та конфлікти; запобігання пандемії та готовність до неї; доступ до енергоносіїв; продовольча безпека та безпека продуктів харчування; безпека води та доступ до неї; сприяння цифровізації; захист біорізноманіття та природи.

Усе це організовано таким чином, щоб забезпечити масштабний вплив.

Але навіть за умов покращення процедур та підходів Банку. Навіть якщо уряди, багатосторонні інституції та благодійні організації працюватимуть разом, нам все одно бракуватиме ресурсів.

Нам потрібні масштаби, ресурси та винахідливість приватного сектору.

До цього часу МФК працювала з приватним сектором, використовуючи лише $5,6 млрд акціонерного капіталу для мобілізації $162 млрд інвестицій приватного сектору.

Але нам не вдається досягнути по-справжньому значущого, сталого прогресу.

Щоб допомогти розгадати цю загадку, ми створили Лабораторію інвестицій у приватний сектор і залучили п’ятнадцять провідних світових керівників компаній з управління активами, банків та операторів.

Ми вивчаємо можливості для Світового банку, щоб допомогти зменшити ризики, стимулювати політичні заходи для залучення нових учасників і забезпечити економічну ефективність проектів.

Ми намагаємося впроваджувати системні зміни.

Спочатку Лабораторія зосередилася на збільшенні приватних інвестицій у відновлювану енергетику та енергетичний перехід у країнах, що розвиваються, на пошуку дієвих ідей, які допоможуть вирівняти криву зростання викидів парникових газів.

Ознаки надії вже є.

На першому засіданні ми визначили низку ринків, кожен з яких має потенціал для приватних інвестицій, але на кожному з них існують проблеми, які ми повинні вирішити.

Ми визначили перші ідеї щодо того, як Банк може краще мобілізувати приватне фінансування.

Серед них – уніфікація надання гарантій в рамках всієї установи, спрощення доступу до них та підтримка амбітного плану зростання MIGA протягом наступних кількох років.

Зважаючи на значний попит на цей ефективний інструмент, ми вже діємо та вивчаємо шляхи його реалізації.

Ми покладаємо великі надії на приватний сектор.

Ми просимо їх долучатися до тих територій і тієї діяльності, що не охоплені їхніми алгоритми та досвідом, прямуючи шляхами, якими Світовий банк йшов роками.

І якщо ми хочемо, щоб інші слідували за нами, ми маємо бути готові поділитися розробленим нами маршрутом.

Це означає надання інвесторам приватного сектору та рейтинговим агентствам корисних даних з нашої Глобальної бази даних про ризики на ринках, що розвиваються, яка спочатку була розроблена для інформування рішень щодо наших власних інвестицій.

Ми віримо, що прозорість вселятиме довіру та сприятиме більш обґрунтованому ухваленню рішень, прийняттю ризиків та, зрештою, інвестуванню в ринки, що розвиваються.

Ми плануємо оприлюднити ці дані за кілька місяців.

Зараз ми працюємо разом з іншими багатосторонніми банками розвитку над перебудовою та очищенням бази даних, щоб забезпечити її якість. Це перший крок. Ми продовжуємо досліджувати, що ще ми можемо зробити з нашими даними для мобілізації приватного капіталу.

Але наша відданість справі не повинна залишатися лише на словах, її слід вимірювати на ділі.

Ми стаємо більш ефективними – заохочуємо результати, а не ресурси, і менше зосереджуємось на залученні зовнішніх коштів, а більше на тому, скільки дівчаток ходить до школи, скільки робочих місць створено, скількох тон викидів вуглецю вдалося уникнути, скільки коштів приватного сектору залучено.

Саме тому ми перебудовуємо нашу корпоративну систему показників з нуля. Спрямовуючи її на результати та докази – скорочуючи її зі 153 пунктів до близько 20.

Ця система показників стане нашим мірилом підзвітності та орієнтиром, навколо якого наші команди зможуть згуртуватися і працювати.

Але за будь-якими показниками Світовий банк сьогодні кращий, ніж був учора.

Ми маємо нове бачення та місію, ми залучаємо всі можливі кошти з нашого бюджету, ми розкриваємо потенціал нашого Фонду «Життєздатна планета» та приділяємо МАР ту увагу, на яку вона заслуговує.

Ми стаємо швидшими та ефективнішими; у нас є нові способи реагування на кризи, ми зосереджуємо наш банк знань на масштабах та заохочуємо ідейне лідерство.

Ми співпрацюємо з партнерами, щоб досягнути максимального впливу, і працюємо пліч-о-пліч з приватним сектором.

І хоча ми змінюємо світ на краще, хоча ми розвиваємося, хоча ми працюємо в режимі надання термінової допомоги – наша робота тільки починається.

Прагнення, покладені в основу Дорожньої карти еволюції не повинні обмежувати амбіції Світового банку в цілому.

Хоча зараз ми не маємо всіх відповідей, а ті, над якими ми працюємо, потребують часу, у нас є бажання, енергія та цілеспрямованість.

Перед нами відкриваються нові горизонти, наприклад, перехід від невеликих, індивідуальних позик до великих, стандартизованих інвестицій, які можуть бути вибудовані в пакетні інвестиції.

Якщо все зробити правильно, ми могли б залучити інституційних інвесторів – пенсійні фонди, страхові компанії, суверенні фонди – і вкласти їхні 70 трильйонів доларів у країни, що розвиваються.

Це було нашою мрією протягом багатьох років, але надія – це не стратегія.

Ми лише на початку розбудови такої платформи. А, виконуючи важку роботу зараз, ми зможемо досягти успіху в майбутньому.

Успіху, який можна буде примножити в багатосторонніх банках розвитку, щоб мобілізувати набагато більші обсяги приватного капіталу, ніж будь-коли раніше.

Але не забуваймо, що ми не починаємо з нуля.

Щодня мільйони людей роблять все можливе, щоб стати частиною рішення. Існують реальні приклади дій.

У Нігерії власники магазинів використовують сонячну енергію, щоб тримати свої крамниці відкритими до пізнього вечора.

В Індонезії зусилля з відновлення мангрових лісів зменшують викиди вуглецю, створюють стійку зайнятість для жінок і захищають громади від повеней.

У В’єтнамі фермери, що вирощують рис, впроваджують нові технології, які скорочують викиди метану, збільшуючи при цьому доходи.

Ми не страждаємо від нестачі рішень, нас паралізує постійний брак сміливості їх втілювати.

Хороша новина полягає в тому, що ми маємо такі рішення в межах досяжності, і в нашому розпорядженні є ресурси для їх масштабування.

Наприклад, ми можемо витрачати ефективніше.

Щороку 1,25 трильйона доларів витрачається на субсидії на викопне паливо, сільське господарство та рибальство. Деякі з них є дуже важливими і потрібними, але в інших випадках ми можемо зробити їх ефективнішими.

Економічні втрати від стоку добрив, непотрібного забруднення повітря та надмірного вилову риби становлять 6 трильйонів доларів щороку.

Перенаправляючи частину цих грошей на заохочення сталих практик, ми можемо захистити повітря, воду та ліси, продовжуючи підтримувати тих, хто цього найбільше потребує. 

Ми бачили, як це працює.

Європа роками працювала над перерозподілом субсидій, які колись заохочували надмірне використання добрив.  Тепер та сама сума грошей спрямовується тому самому фермеру на зменшення використання добрив, що позитивно впливає на клімат.

Але не всі рішення потребують років для реалізації.

Ми перебуваємо на завершальній стадії 20-річних зусиль зі створення надійних, прозорих добровільних вуглецевих ринків.

Ця діяльність заснована на минулому досвіді, щоб захиститися від “зеленого камуфляжу” та забезпечити чесність кредитів на скорочення викидів.

Забезпечення цього є вирішальним елементом складної головоломки. 

Валідація є основою здорових ринків, вона живить довіру інвесторів і генерує кращі ціни, дозволяючи країнам, що мають багаті природні ресурси, побачити цінність монетизації цих активів та їх захисту.

Найважливіше те, що вони приносять дохід сім’ям і громадам.

У разі успіху, добровільні вуглецеві ринки можуть стати більш ліквідними, прозорими та вигідними для країн, що розвиваються.

Ми прагнемо розвивати цю платформу для фінансування скорочення викидів у країнах, що розвиваються, і приносити користь місцевим громадам.

Наші прагнення не мають меж.

Ми працюємо над тим, щоб створити кращий банк, тому що з часом нам знадобиться більший банк. Це буде лакмусовим папірцем для нашої амбітності.

Майже всі оцінки чітко вказують на те, що належний прогрес потребує трильйонів щорічно; набагато більше, ніж може дати сама по собі система достатності капіталу. Приватний сектор може допомогти.

Але нам знадобиться більший банк, щоб збільшити нашу фінансову спроможність, взяти на себе більше ризиків для заохочення інвестицій і підтримати відтворюваність і масштабованість, які Світовий банк планує забезпечити.

Світовий банк – це лише інструмент, який відображає прагнення наших акціонерів, а прогрес, якого ми прагнемо досягти, вимагає, щоб наші ресурси та капітал були співмірними з нашим баченням та вимогами до нас.

Але витоки мудрості в основі наших ідей  полягають в тому, що ми можемо робити великі справи разом.

Кожне покоління вважає, що комплекс викликів, які стоять перед ним, є найскладнішим, наслідковим, з яким неможливо впоратися.

Але ніколи ще людство не стикалося з настільки складними і серйозними проблемами, що саме наше існування опинилося під питанням.

Однак, як керівник інституції, заснованої на принципах миру та співпраці, я хотів би, щоб моя перша розмова з вами була сповнена оптимізму та впливу.

Ніщо не дає мені більше надії, ніж наша здатність працювати разом заради спільної мети.

Але занадто часто ми зосереджені на тактичних задачах і не бачимо ширшої перспективи.

Тож, якщо сьогодні щось і є зрозумілим, то це те, що Світовий банк спрямовує своє бачення на стратегічну перспективу.

Ми успадкували десятиліття накопичених знань і скористалися щедрістю кожної нації, а тепер нас покликали до лідерства, і ми як ніколи раніше маємо найкращий потенціал для досягнення необхідного прогресу.

Наше фінансування є привабливим ресурсом, але не більшим, ніж відданість, креативність, людський потенціал та інновації Світового банку.

Саме ці якості допоможуть нам рухатися вперед на цьому шляху.

Дякую за увагу.

Related Articles

Последние материалы