24.8 C
Kyiv
Понеділок, 20 Травня, 2024

Держекоінспекція за 11 міс. 2021 року зафіксувала 470 млн грн збитків лісовому фонду України

Фахівці Державної екологічної інспекції (ДЕІ) у січні-листопаді поточного року склали майже 6 тисяч протоколів за порушення природоохоронного законодавства у сфері лісових ресурсів та рослинного світу, а також нарахували понад 470 млн грн компенсації завданих збитків, повідомляється на сайті.

Крім того, за зазначений період фахівці ДЕІ передали понад 500 справ про порушення природоохоронного законодавства у частині лісів та рослинного світу до правоохоронних органів.

За результатами державного нагляду в січні-листопаді найбільшу суму збитків розраховано у Вінницькій області – близько 250 млн грн (53% загальної суми збитків у країні).

Серед найпоширеніших порушень, виявлених Держекоінспекцією, порушення встановленого порядку заготівлі та вивезення деревини; рубка дерев без висновку з оцінки впливу на довкілля; засмічення лісів відходами; порушення використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду; незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур та молодняка; самовільне випалювання рослинності або її залишків.

Як повідомлялося, ДЕІ в липні 2021 року домовилася про співпрацю з Державним космічним агентством з метою виявлення порушень і фіксації обсягів завданої довкіллю шкоди за допомогою космічних технологій.

Related Articles

Последние материалы