НВП “Енерго-плюс”, яке раніше заявляло про наміри перевезти з Туреччини й встановити в Україні нову ТЕС 60 МВт, шукає приватного інвестора для реалізації цього проєкта, який би погодився оплатити її вартість в EUR50 млн та 50-70% вартості робіт з перенесення станції, передає Енергореформа.
Про це повідомив директор підприємства Євген Корф.
“Наразі ми перебуваємо на початковому етапі реалізації проєкту й ведемо активні переговори з продавцем і компанією-партнером, яка буде здійснювати роботи з перенесення ТЕС в Україну. Головною проблемою є те, що компанія-власник наполягає на 100% оплаті вартості ТЕС. А наші турецькі партнери, готові демонтувати ТЕС, перевезти обладнання й змонтувати об’єкт в Україні, бажають отримати передоплату в розмірі 50-70% вартості виконання робіт”, – зазначив Корф у коментарі Енергореформі.
За його словами, таким чином необхідно зробити передоплату в розмірі 85-90% від загальної вартості станції й робіт з її перенесення, а це практично нереально для будь-якого з державних підприємств.
“Тому “Енерго-плюс” зараз активно шукає приватного інвестора, який буде готовий розглянути питання повного або часткового фінансування придбання ТЕС і встановлення її в Україні”, – підкреслив Корф.
Він також звернув увагу, що в цілому знайти замовника на енергопроєкти серед державних або комунальних підприємств або компаній з участю державного капіталу вкрай складно, оскільки всі вони також обмежені вимогами українського законодавства й інколи просто не мають права погоджуватись на умови, що виставляють закордонні постачальники.
Корф додав, що, на його думку, з цієї причини зірвалися тендери одного з вітчизняних підприємств з великою часткою державного капіталу, оскільки їхні умови не зацікавили західні компанії.
Водночас директор “Енерго-плюс” висловив сподівання на підтримку держави в запуску ТЕС після того, як знайдеться інвестор.
“Коли питання пошуку інвестора буде вирішене, від державних органів ми очікуємо оперативного оформлення необхідної дозвільної документації, яка дасть змогу новій ТЕС одразу стати до роботи. Втім, я впевнений, що тут не виникнуть якісь труднощі, адже усі усвідомлюють складність ситуації в енергетиці”, – вважає Корф.
Щодо бізнес-моделі роботи ТЕС, він зазначив, що вона нічим не відрізняється від моделей інших енергетичних об’єктів, які заробляють гроші на продажу електроенергії, але не став вказувати на можливі терміни її окупності, оскільки, за його словами, це насамперед буде залежати від ціни природного газу, на якому вона працюватиме.
При цьому Корф зауважив, що не варто проводити якісь аналогії з уже існуючими в Україні тепловими електростанціями, бо вони будувалися і вводилися в експлуатацію в середині-другій половині XX сторіччя за кардинально інших економічних умов, і терміни повернення капітальних інвестицій цих об’єктів минули десятки років тому. Як повідомляла Енергореформа, директор ТОВ “Науково-виробниче підприємство “Енерго-плюс”, що працює в галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, Євген Корф у серпні поточного року заявив, що підприємство планує реалізувати перший в Україні проєкт із перевезення та встановлення нової ТЕС 60 МВт з Туреччини.
За його словами, готовність об’єкта – 90%, причому 100% комплектуючих вже на складі станції. Вказується, що це побудована у 2016-2018 роках та законсервована ТЕС, запуск якої втратив актуальність через зростання цін на газ.
За розрахунками “Енерго-плюс”, процес перевезення та встановлення ТЕС можна завершити за 8-12 місяців, а орієнтовна вартість проекту становить приблизно EUR50 млн.
Засноване у 2013 році українське науково-виробниче підприємство (НВП) “Енерго-плюс” входить до міжнародної групи компаній разом з ТОВ “Прєобразоватєльная техніка”, ТОВ “Група компаній “Високовольтні технології”, українським консорціумом “Енерго-плюс” та польським виробником TWERD “Energo-Plus Sp.” z o.o”.
Основна діяльність – проектування, розробка, впровадження систем промислової автоматизації, електропостачання та різних електротехнічних систем для українських підприємств та приватних компаній.