12.6 C
Kyiv
Неділя, 26 Травня, 2024

Енергетичне співтовариство створило Фонд відновлення енергоінфраструктури України

Енергетичне співтовариство ухвалило рішення про створення Фонду енергетичної підтримки України для протидії наслідкам російського вторгнення, передає Енергореформа.

Про це повідомило Міністерство енергетики України 6 квітня.

Передбачається, що донорами Фонду стануть переважно держави-члени ЄС, а також міжнародні компанії та корпорації.

“Консолідовані кошти будуть спрямовані на відновлення енергетичної інфраструктури, пошкодженої або зруйнованої внаслідок бойових дій на території України, розпочатих російською військовою агресією”, – пояснили у Міненерго.

За інформацією відомства, координатором запитів українських компаній на проведення відповідних поновлюваних робіт імовірно виступить Міненерго. Водночас процедуру обрання постачальників реалізовуватимуть міжнародні закупівельні агенції з досвідом у галузі енергетики.

Як зазначили в міністерстві, перевага в закупівлях надаватиметься українським виробникам, які запропонують вигідне співвідношення ціни та якості, а також зможуть виконати замовлення у мінімальні терміни.

“Я дуже дякую нашим партнерам з Енергетичного співтовариства за чітку позицію в підтримці України та створенні такого Фонду. Мільйони українців вже відчули, наскільки жорстокі наші вороги – росіяни вбивають жінок та дітей, знищують інфраструктурні об’єкти, залишають людей без світла та тепла. Але за сприяння наших друзів ми відновимо ці руйнування, побудуємо країну, яка буде ще міцнішою і надійнішою енергетично”, – заявив міністр енергетики Герман Галущенко, слова якого наведені у повідомленні відомства.

За словами комісара ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон, наведених у повідомленні на сайті ЕС, Україна та її енергетичний сектор потребують нашоїєвропейської підтримки, але жодна країна чи організація окремо не має достатньо ресурсів для забезпечення енергетичної безпеки країни. 

“Цей новий фонд полегшить і скоординує допомогу Україні. Це особливо хороший варіант для тих, хто хоче зробити свій внесок, але не має для цього достатньо можливостей. Я вдячна Енергетичному співтовариству за створення цієї можливості, і я закликаю всіх наших партнерів зробити пожертви до фонду”, – зазначила Сімсон.

Як зазначив директор Енергетичного співтовариства Артур Лорковскі, вже сьогодні майже два мільйони українців без електрики та опалення. 
“Пожертви Фонду будуть використані для закупівлі вкрай необхідних енергоносіїв, ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури та підвищення ліквідності енергетичного сектору, який переживає проблеми. Це допоможе полегшити страждання українського народу”, – наголосив він.

Related Articles

Последние материалы