8.4 C
Kyiv
Вівторок, 16 Квітня, 2024

Глава Євроради закликав ЄС максимально диверсифікувати джерела енергії

Енергетична криза лише посилила рішучість Євросоюзу діяти на захист клімату, але новий геополітичний контекст висуває свої умови, заявив голова Європейської ради Шарль Мішель.

“Ми маємо сприймати реальність такою, як вона є. А це передбачає, що наша стратегія (енергетичного) переходу має вибудовуватися у світлі нового геополітичного контексту”, – сказав Мішель, виступаючи у вівторок на конференції ООН із клімату COP27 у Шарм-еш-Шейху (Єгипет).

Він підтвердив, що інвестиції ЄС у відновлювані джерела енергії посиляться. “Але ми маємо спиратися на комплекс джерел енергії перехідного періоду. Ми маємо їх диверсифікувати, наскільки це можливо, щоб гарантувати безпечне постачання, також визнаючи при цьому, що країни, що розвиваються, потребують газу для свого розвитку та (енергетичного) переходу”, – зазначив глава Європейської ради.

За його словами, Євросоюз найбільше витрачає коштів на заходи із захисту клімату. Так, у 2021 році на це було виділено понад 20 млрд євро.

“Ми також активно прагнемо сприяти декарбонізації світової промисловості, створюючи ефективне і плідне партнерство для справедливого енергетичного переходу спільно з країнами G7 і з країнами, що розвиваються”, – повідомив глава Євроради.

Мішель наголосив, що цілі ЄС у сфері захисту клімату залишаються незмінними: вуглецева нейтральність до 2050 року та нульові викиди парникових газів.

Related Articles

Последние материалы