19.3 C
Kyiv
Субота, 20 Липня, 2024

Глобальні інвестиції у вітроенергетику подвоїться і перевищать $100 млрд у 2030 році – Rystad

Глобальні інвестиції в офшорну вітроенергетику збільшуватимуться, оскільки країни прагнуть перейти на більш екологічно чисті джерела енергії, пише Rystad Energy.

За прогнозом експертів, капзатрати у цій сфері зростуть більш ніж удвічі і досягнуть $102 млрд 2030 року порівняно з $46 млрд минулого року.

“Рушою силою цього зростання є значне нарощування потужностей у Європі, що зміцнює місце регіону як світового лідера в галузі офшорної вітроенергетики”, – зазначається у повідомленні.

Очікується, що інвестиції у вітроенергетику 2030 року становитимуть $53 млрд проти $15 млрд 2021 року.

Країни Північної та Південної Америки не поспішали з будівництвом вітряних електростанцій, однак, схоже, що зараз ситуація починає змінюватися. Так, у поточному році капзатрати в цій галузі прогнозуються в обсязі $3,3 млрд. порівняно з $0,7 млрд. роком раніше. Наприкінці цього десятиліття вони можуть піднятися майже до $15 млрд.

Тим часом темпи зростання інвестицій у Китаї, який нині є великим гравцем на ринку офшорної вітроенергетики, сповільнюватимуться, вважають аналітики Rystad. 2020 року вони становили майже $25 млрд, що вдвічі перевищувало показник Європи. Однак у 2030 році капзатрати КНР у даній галузі очікуються на рівні всього $7,7 млрд. Це пов’язано, зокрема, з динамікою ринків, що розвиваються, що призводить до скорочення витрат на нарощування енергопотужностей.

“Офшорна вітроенергетика повинна значно зрости в цьому десятилітті, і очікується, що в 2030 році експлуатаційної потужності перевищать 265 ГВт, – зазначає аналітик Rystad Анубхав Венкатеш. – У міру того, як світ рухається до більш екологічного енергетичного балансу, інвестиції зростати”.

Related Articles

Последние материалы