Консорціум під керівництвом Університету Падуї отримав новий проект у рамках GreenDeal та зеленої відновлюваної енергії. Проект під назвою H-HOPE має на меті розробку та демонстрацію інноваційних та стійких систем збору енергії, які здатні “відновлювати приховану гідроенергію” з існуючих трубопроводів, відкритих потоків та каналів, повідомили представники консорціуму у пресрелізі у понеділок.
У рамках проекту H-HOPE консорціум з 13 партнерів з різних секторів – від академічних та дослідницьких установ до зацікавлених сторін енергетичної сфери та організацій з економічного розвитку – протягом 4 років працюватиме над тестуванням та підтвердженням ефективності технології в реальних умовах, що відтворюються в лабораторіях.
Проект H-HOPE спрямований на розробку та демонстрацію інноваційних і стійких систем збору енергії, здатних відновлювати приховану гідроенергію з існуючих систем трубопроводів, відкритих потоків і відкритих каналів. H-Hope створить основу для ринку енергетичних комбайнів, які оцифровуватимуть дистанційні розосереджені сенсорні мережі, дозволяючи здійснювати моніторинг у реальному часі, зменшуючи витрати на технічне обслуговування та покращуючи управління. У результаті керівники також зможуть ефективніше керувати своїми системами водопостачання та енергопостачання, потенційно заощаджуючи енергію та витрати.
Гідроенергетика грає важливу роль в Європі протягом десятиліть, забезпечуючи унікальне поєднання безпечного, недорогого та чистого виробництва електроенергії. Вона залишається одним із найбільших джерел відновлюваної енергії, яке складає близько 35% виробленої електроенергії.
Проект H-HOPE сприятиме збільшенню стійкості водних об’єктів та потоків, зменшенню негативних наслідків зміни клімату та викидів СО2, збільшенню енергетичної незалежності ЄС.