23.8 C
Kyiv
Неділя, 23 Червня, 2024

Helmholtz-Zentrum Berlin розпочинає реалізацію проєкту з питань енергетики та клімату в Україні

Green Deal Ukraїnа, що фінансується Федеральним міністерством освіти та досліджень Німеччини у співпраці з партнерськими установами в Україні та Польщі створює аналітичний центр з питань енергетики та клімату в столиці України місті Києві, йдеться на офіційному сайті Helmholtz-Zentrum Berlin.

Мета – надання незалежних та науково обґрунтованих порад з питань відновлення сталої енергетичної системи в Україні. Адже впровадження енергетичного та кліматичного законодавства є обов’язковою умовою вступу України до ЄС. Проект стартував 1 червня 2023 року і триватиме чотири роки.

Разом із Helmholtz-Zentrum Berlin в проекті також беруть участь партнери з Польщі та України. Вони працюватимуть з Берліна, Києва та Варшави. Ключовими партнерами є Forum Energii, провідний аналітичний центр з питань енергетики та клімату в Польщі, а також Dixi Group, EcoAction та Київська школа енергетичної політики (KSEP) в Україні. Заплановані  напрями діяльності включають збір даних та моделювання, розробку аналітичних продуктів та навчальних програм з питань енергетичного переходу.

«Майбутнє України та її народу – в ЄС. Зокрема, професійна підготовка, а також співпраця для модернізації та реконструкції енергетичного сектору є вирішальними. Вітаю тристоронній проект, який буде дуже корисним для моєї країни», – наводяться у публікації слова заступника Міністра енергетики України Ярослав Демченков.

В свою чергу науковий директор Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB) доктор Бернд Рех зазначив, що дослідження в Helmholtz-Zentrum Berlin спрямовані на розробку нових технологій для сталої трансформації енергетичного сектору. “У тісній співпраці з нашими колегами з Польщі та України ми хочемо зробити свій внесок у проект Green Deal Ukraїna, спільно та швидко розробляючи рішення для майбутньої енергетичної системи України та сприяти їх впровадженню”, – додав він.

Проект буде представлено на Конференції з відновлення України у Лондоні (21-22 червня 2023 року). Презентація проєкту в Києві відбудеться у вересні 2023 року.

Related Articles

Последние материалы