18.7 C
Kyiv
Середа, 29 Травня, 2024

ММК ім.  Ілліча має намір побудувати систему уловлювання та очищення неорганізованих викидів конвертерів

Маріупольський металургійний комбінат ім.  Ілліча (ММК, Донецька обл.), що входить до групи «Метінвест», має намір здійснити нове будівництво системи уловлювання та очищення неорганізованих викидів конвертерів киснево-конвертерного цеху.

Згідно з матеріалами, що знаходяться в розпорядженні порталу Green Deal, у киснево-конвертерному цеху підприємства працюють три конвертори потужністю 160 тонн кожен.

Газовідвідний тракт кожного конвертера обладнаний індивідуальним газоочищенням та працює в режимі з «повним допалюванням оксиду вуглецю».  При технологічних операціях конвертерного виробництва, таких як завалка брухту в конвертер, заливка чавуну, випуск сталі з конвертера і злив шлаку відбувається пилогазовиділення – неорганізовані викиди.

В даний час система уловлювання та очищення неорганізованих викидів відсутня.  Утворена пилогазоповітряна суміш евакуюється за допомогою природної аерації через ліхтар, розташований на даху будівлі конвертерного цеху.  У зв’язку з цим метою планованої діяльності є будівництво системи уловлювання пилогазовиділень, що утворюються від конвертерів №№1-3 та їх відведення на очищення до рукавного фільтра імпульсною регенерацією з досягненням залишкового запилення газу перед викидом на трубі до 20 мг/куб. м.

Проектоване обладнання нової аспіраційної установки розміщується на місці споруд, які підлягають демонтажу.

Відповідно до документації, позитивним аспектом реалізації запланованої діяльності з нового будівництва системи уловлювання та очищення неорганізованих викидів конвертерів ККЦ є зменшення потужності викидів речовин у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом та зменшення величин максимальних приземних концентрацій.

ММК ім.Ілліча входить до групи «Метінвест», основними акціонерами якої є група «СКМ» (71,24%) та «Смарт-холдинг» (23,76%), які спільно управляють компанією.

ТОВ “Метінвест Холдинг” – керуюча компанія групи “Метінвест”.

«Метінвест» – найбільший гірничо-металургійний холдинг України.  Підприємства групи знаходяться переважно в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

Related Articles

Последние материалы