20.4 C
Kyiv
Субота, 20 Липня, 2024

Перший аукціон на будівництво нових потужностей ВДЕ до 100 МВт може відбутися вже цього року – голова енергокомітету

Аукціон із підтримки будівництва нових потужностей ВДЕ, так званий зелений аукціон, може відбутися уже цього року, повідомив голова енергокомітету Верховної Ради Андрій Герус.

“Є інформація Міністерства енергетики, що вони хочуть уже цього року провести аукціон на перші 100 МВт на впровадження нової потужності ВДЕ”, – сказав Герус, який бере участь онлайн у IV Конференції з енергетичного права в Києві у п’ятницю, передає кореспондент “Енергореформи”.

“Хочемо, щоб розпочиналися аукціони підтримки ВДЕ, те, що було передбачено в законодавстві ще у 2018 році”, – сказав він.

При цьому він зазначив, що зараз комітет відпрацьовує питання, чи потрібні якісь зміни до правової бази в цьому напрямі.

Зі свого боку головний експерт із відновлюваної енергетики Проєкту енергобезпеки USAID Олександр Мартинюк, виступаючи на конференції, припустив, що такі аукціони відбудуться восени.

“Із великою часткою ймовірності пілотні проєкти на невелику потужність відбудуться восени. Треба показати, що вони працюють. Така ініціатива є в Міненерго, і ми до неї залучені”, – сказав він.

Крім того, за словами Мартинюка, наступного тижня буде готовий реєстр гарантій походження енергії, а на початку серпня розпочнеться навчання зацікавлених сторін, як ним користуватися.

Related Articles

Последние материалы