20.4 C
Kyiv
Субота, 20 Липня, 2024

Продаж електрокарів в ЄС вчетверо випереджає зростання мережі електрозаправок – ACEA

Темпи зростання продажів нових електромобілів за останні п’ять років у чотири рази перевищили темпи нарощування кількості точок заряду в Європейському союзі, йдеться у повідомленні Європейської асоціації автовиробників (ACEA) у вівторок.

«Продажі електромобілів зросли більш ніж у 10 разів у період 2017-2021 років, у той час як кількість громадських зарядних пристроїв у ЄС – лише у 2,5 рази», – заявляє голова ACEA та генеральний директор BMW Group Олівер Ціпсе.

Згідно з представленими даними, продажі електромобілів збільшилися зі 169,1 тис. у 2017 році до 1 млн 744,5 тис. (у тому числі гібридні) – у 2021 році, тоді як кількість точок зарядки – з 106,1 тис. до 259,9 тис.

“Майже кожен п’ятий новий автомобіль, що продається в ЄС, – електромобіль”, – наголошується в повідомленні.

АСЕА вказує, що цього року очікується нормалізація ланцюжка поставок мікрочіпів, який розпочався з пандемією COVID-19, що дозволяє прогнозувати зростання продажів усіх авто в ЄС на 7,9% – до 10,5 млн, однак це все одно буде на 20% менше, ніж у докризовому 2019 році

У зв’язку з цим асоціація закликає уряди ЄС до якнайшвидших законодавчих заходів щодо збалансування споживчого попиту на електромобілі та відповідної інфраструктури.

“Якщо ця ситуація не буде терміново вирішена за допомогою введення амбітних цілей від усіх країн-членів ЄС, ми дуже скоро зіткнемося із суттєвими перешкодами”, – наголосив Ципсе.

Related Articles

Последние материалы