23.8 C
Kyiv
Неділя, 23 Червня, 2024

Rio Tinto побудує найбільшу сонячну електростанцію в Канаді до I півріччя 2024 р

Австралійсько-британська гірничо-металургійна компанія Rio Tinto Plc планує побудувати найбільшу сонячну електростанцію в Канаді для живлення алмазного рудника на Північно-Західних територіях (адміністративна одиниця країни), ідеться в пресрелізі.

Станція складатиметься з 6,6 тис. сонячних панелей, що генерують близько 4,2 ГВт.год на рік, і, як очікується, забезпечить до чверті потреб алмазної шахти Diavik в електроенергії на час її підготовки до закриття, яке заплановано на 2029 рік. При цьому промислове виробництво на руднику має завершитися вже на початку 2026 року.

Сонячна електростанція надасть змогу скоротити споживання дизельного пального на підприємстві приблизно на мільйон літрів на рік і знизити викиди в атмосферу на 2,9 тис. тонн CO2-еквівалента, повідомляють у публікації.

Наразі живлення шахти здійснюється за рахунок гібридної вітро-дизельної установки потужністю 55,4 МВт.

Витрати на будівництво електростанції будуть частково компенсовані владою Північно-Західних територій в рамках гранту для підприємств, які проводять політику зниження викидів парникових газів. Крім того, Rio Tinto зможе користуватися федеральними податковими пільгами.

Зведення станції розпочнеться найближчими тижнями, а її введення в експлуатацію заплановано на перше півріччя 2024 року.

Акції Rio Tinto втрачають у ціні 0,9% під час торгів на Лондонській біржі в п’ятницю. З початку поточного року їхня вартість зменшилася на 18%, тоді як індекс FTSE 100 за той самий період зріс на 1,6%.

Related Articles

Последние материалы