13 C
Kyiv
Субота, 25 Травня, 2024

SEC спробує прискорити реформи регулювання у 2022 р, впровадити розкриття кліматичних ризиків – WSJ

Голова Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) США Гері Генслер витратив дев’ять місяців на розробку планів посилення регулювання Уолл-стріт, і тепер настав час розпочати їхню реалізацію, пише The Wall Street Journal.

Генслеру, який очолив SEC минулого року, потрібно постаратися впровадити нововведення найближчими місяцями, поки демократи мають більшість у Палаті представників і в Сенаті, бо якщо Республіканська партія поверне собі контроль хоча б над однією з палат Конгресу, завдання може серйозно ускладнитися.

Пріоритетними напрямками для Комісії є підвищення ефективності ринку капіталу, обсяг якого оцінюється в $100 трлн, та оновлення регламенту для використання нових технологій, сказав Генслер у своєму виступі у середу. Ключова ціль – зниження розмірів комісійних, які сплачують компанії та їхні інвестори.

На наступному тижні SEC оприлюднить три пропозиції – одне стосується посилення правил звітності для фондів прямих інвестицій, інше – реформування ринку американського держборгу, а третє – підвищення прозорості щодо розкриття розмірів виплат топ-менеджерам компаній.

«Ми досягли хорошого прогресу в 2021 році, остаточно сформувавши деякі правила та запропонувавши інші, – сказав Генслер у ході виступу на заході у Вашингтоні. – І у нас їх ще багато».

Інші найважливіші завдання, які ставить перед собою SEC — нові правила розкриття для спеціалізованих компаній зі злиття та поглинання (SPAC), які набрали популярність останнім часом як альтернатива традиційним IPO, а також впровадження вимог розкривати ризики, пов’язані зі зміною клімату.

Раніше повідомлялося, що близько 90% емітентів з індексу S&P 500 добровільно публікують нефінансову звітність, але вона не регулюється, розрізнена та не перевіряється SEC. При цьому лише 16% компаній включають ESG-інформацію в регулярну звітність.

Крім того, SEC хоче взяти під свій контроль криптовалютні біржі.

Процес зміни існуючих правил SEC нешвидкий і триває щонайменше кілька місяців, тому Генслеру потрібно діяти швидко, пише WSJ.

“Є дуже великий ризик, що його програма забуксує через зміну контролю над Конгресом, і це буде дуже важко для нього і для SEC”, – сказав почесний професор права в Гарвардській юридичній школі Хел Скотт.

Related Articles

Последние материалы