13 C
Kyiv
Субота, 25 Травня, 2024

Toyota планує випускати 30 моделей електромобілів до 2030 року, максимально швидко скорочувати викиди

Японський автовиробник Toyota Motor Corp. у вівторок оголосив, що до 2030 року планує випускати 30 моделей автомобілів з електричними двигунами і продавати по всьому світу близько 3,5 млн електромобілів на рік.

Компанія заявила також, що бренд автомобілів класу «люкс» Lexus, який належить їй, буде випускати виключно електромобілі до 2035 року. При цьому вже до 2030 року всі автомобілі, які Lexus продаватиме в Європі, Північній Америці та Китаї, будуть електричними.

Раніше у планах Toyota було випускати 15 моделей електромобілів до 2025 року, зазначає The Wall Street Journal.

Президент компанії Акіо Тойода оголосив у вівторок, що компанія інвестує 2 трлн єн ($17,6 млрд) у виробництво акумуляторів для електромобілів. Він також зазначив, що Toyota має намір скорочувати викиди CO2 максимально швидко.

Позиція Тойоди суттєво змінилася за останній рік. У грудні 2020 року він заявляв про «надмірний хайп» навколо електромобілів, вважаючи, що захисники цієї теми не враховують викиди, що утворюються внаслідок генерації електроенергії, а також витрати, пов’язані з переходом країни на електромобілі.

Тоді глава Toyota говорив, що інфраструктура, необхідна Японії для повного переходу на електромобілі, коштуватиме країні від 14 трлн до 37 трлн єн.

Акції Toyota подорожчали на 2,2% за підсумками торгів у вівторок. З початку поточного року їхня вартість зросла на 28,5%.

Related Articles

Последние материалы