8.4 C
Kyiv
Вівторок, 16 Квітня, 2024

Тріумф електромобілів: які цінні папери варто обрати

Автор: Оксана Холоденко для РБК Pro

Глобальний ринок електромобілів зростає двозначними темпами. В даний час, незважаючи на поточну ситуацію на фондовому ринку, перспективи цього напряму є досить широкими. На які компанії варто звернути увагу на тлі зростаючого попиту на електрокари?

Згідно з прогнозом Meticulousresearch, до 2028 року глобальний ринок електромобілів може досягти $1,9 трлн. Це мається на увазі щорічний приріст на 37,1%. Стимулюючі державні політики, зростання занепокоєння захистом довкілля, зниження цін на акумулятори — ключові фактори розвитку ринку електромобілів.

  • Локальний фактор ризику, який вже частково пройдено, — пандемія коронавірусу.
  • Точки зростання – розвиток технологій безпілотника, китайський напрямок.

Акції компаній, що належать до ринку електромобілів, за кілька років встигли злетіти та відкоригуватися. Спостерігалася підвищена волатильність. Давайте подивимося на нинішній стан та перспективи деяких цінних паперів сегмента.

Першопроходець – Tesla

Getty Images

Лідер та один із першопрохідців на ринку електромобілів. Частка компанії на американському ринку становить 2,3%. Цей рік загрожує появою реальних конкурентів: традиційний автопром має намір випустити нові моделі електромобілів, китайські компанії мають намір змагатися із Tesla щодо демографії. У 2021 році розмір поставок становив 936 тис. у порівнянні з 368 тис. у 2019 році. З 2020 року до максимуму 2021 року акції Tesla зросли більш ніж на 1000%.

Капіталізація компанії у певний момент перевищила $1 трлн. Папери досить волатильні — показник бета дорівнює 2. При зростанні S&P 500 на 1 акції Tesla зростають на 2. Прогноз Refinitiv передбачає збільшення прибутку на акцію (EPS) на 103% у найближчі 12 місяців, на 79% — у найближчі п’ять років у середньому на рік. Tesla вже виробляє чотири моделі електромобілів – два седани і два кросовери. На 2023 рік заплановано випуск ще одного кросовера та суперелектромобіля.

Навздогін – General Motors

Getty Images

Лідер американського автопрому загалом. Ринкова частка GM складає 15,2%. Друге та третє місце у Toyota (15,1%) та Ford (12,6%). General Motors планує стати лідером традиційного автопрому у переході на електромобілі. Мета – подвоїти продаж до 2030 року. GM має намір до 2025 року витратити близько $35 млрд на модернізацію складальних ліній та виробництво акумуляторів.

Планується запуск 30 нових моделей електричних автомобілів. До 2030 року виручка від електромобільного сегмента має зрости з $10 млрд до $90 млрд. Прогноз Refinitiv передбачає збільшення виручки на 17% у найближчі 12 місяців та зростання EPS на 15,5% у найближчі п’ять років у середньому на рік. Акції GM торгуються з близько 30% дисконтом до консенсус-таргету аналітиків.

Китайське диво— Li Auto

Один із найбільших виробників гібридних електромобілів у КНР. Продукція Li Auto належить до “розумного” преміального сегменту. Вона була запущена в 2019 році і мала підвищений попит. Зараз компанія пропонує лише одну флагманську модель – LI One, але планує представити дві нові до 2023 року. LI Auto планує збудувати новий завод у Пекіні. Мета – розширити виробничі потужності та відкрити більше виставкових залів у торгових центрах китайських міст.

Квартальний виторг компанії в третьому кварталі зріс на 210% (р/р) і досяг 7,78 млрд юанів ($1,21 млрд). Чистий збиток становив 21,5 млн юанів ($3,3 млн). Прогноз Refinitiv передбачає збільшення EPS на 99,2% та виручки на 143,8% у найближчі 12 місяців. Це помітно перевищує медіанні значення за групою зіставних компаній і загалом вище за їхні показники. Акції LI торгуються приблизно з 40% дисконтом до консенсус-таргету аналітиків.

Важлива компонента – Albemarle Corporation

Albemarle – підприємство N1 у виробництві літію. Літій широко застосовується у виробництві акумуляторів для електромобілів. Згідно з прогнозом Deloitte, до 2030 року попит на літій збільшиться щонайменше вдвічі. Згідно зі звітом Геологічної служби США, на батареї припадає близько 70% світового споживання літію. Один із найбільших замовників компанії — Panasonic, який постачає акумуляторні батареї виробникам EV.

Albemarle володіє порівняно низьким борговим навантаженням і генерує позитивні операційні грошові потоки. Це дозволяє компанії інвестувати у нові проекти. Один із них — подвоєння виробництва у Неваді до 2025 року. Прогноз Refinitiv передбачає зростання EPS на 54,2% протягом найближчих 12 місяців.

Підбиваючи підсумки, можна відзначити, що з початку року всі папери помітно провалилися. Загалом вони протестували потенційні опорні зони. Група акцій торгується з 20-40% дисконтом до консенсус-таргетів аналітиків на 12 місяців. Загальна картина робить їх привабливими для покупок у середньостроковому періоді.

Related Articles

Последние материалы