19.2 C
Kyiv
Четвер, 23 Травня, 2024

«Укравтодор» затвердив план заходів щодо підтримки електромобільності

Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») затвердило план заходів щодо підтримки електромобільності, підготовлений британськими консультантами спільно з «Укравтодором».

Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури у четвер, документ містить низку рішень, які сприятимуть впровадженню електротранспорту в Україні, а також дає змогу оцінити їх вплив на модель фінансування «Укравтодору», зокрема у розрізі надходжень до Дорожнього фонду.

«В останні кілька років попит на сучасний електротранспорт в Україні постійно зростає. Наприклад, у 2021 році придбано та поставлено на облік на 19% більше електрокарів, ніж у 2020 році. Однак у загальній структурі їх все ще небагато: за минулий рік першу реєстрацію отримали 620,7 тис. автомобілів, з них лише 1,4% з електродвигуном. Серед стримувальних факторів – відсутність базової інфраструктури. Зараз у нас невелика кількість зарядних станцій, особливо коли йдеться про міжрегіональні подорожі. Тому підтримка «Укравтодору», відповідального за розвиток державних доріг, є ключовою», — цитується міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Він також наголосив, що з розвитком електромобільності постає питання стабільності фінансування робіт із утримання, оновлення та будівництва доріг. Адже одним із ключових джерел наповнення Дорожнього фонду є стягнення акцизу з палива. У випадку з електромобілями акциз оплачується за реєстрацію, проте надалі їх власники не платитимуть жодного акцизу з палива.

«Розроблений план дозволяє побачити взаємозв’язок розвитку електромобільності та стабільності фінансування «Укравтодору». Попередній висновок вказує на те, що хоча частка електромобілів в обсягах продажу обмежена, загальний ефект, зумовлений зростанням рівня моторизації, компенсуватиме вплив зростання частки електромобілів на фінансове забезпечення «Укравтодору», — додав міністр.

Так, ключовими напрямками цього плану є: розвиток мережі зарядних пунктів на автомобільних дорогах державного значення; розробка та впровадження заходів щодо забезпечення стійкості фінансування доріг; сприяння електрифікації транспортних засобів у сфері дорожнього господарства.

«Станом на 1 січня 2022 року в Україні зареєстровано понад 33 тис. електромобілів. Лише минулого року українці придбали 8,8 тис. авто з електродвигуном. Відповідно до стратегічних цілей держави, кількість електромобілів має зрости в рази. Щорічну кількість реалізацій авто з електродвигуном плануємо збільшити більш ніж у 10 разів до 2030 року. Це неможливо без забезпечення доріг відповідною інфраструктурою для електротранспорту. Розробка плану заходів допоможе «Укравтодору» належним чином реалізувати як фінансові, так і інженерні рішення для розвитку електромобільності», – сказав перший заступник голови «Укравтодору» Андрій Івко.

Related Articles

Последние материалы