13 C
Kyiv
Субота, 25 Травня, 2024

Україна до кінця 2024р створить інтегровану систему радіаційного моніторингу, що взаємодіятиме з аналогічною системою ЄС

Кабінет Міністрів оприлюднив розпорядження №323-р від 29 квітня 2022 року “Про схвалення Стратегії інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу на період до 2024 року”.

“В результаті реалізації стратегії передбачається створити коректно функціонуючу і сумісну з системою радіологічного моніторингу ЄС інтегровану автоматизовану систему радіаційного моніторингу”, – йдеться в тексті документа.

Як випливає з нього, створення такої системи дасть змогу виявляти в режимі реального часу радіаційні забруднення і загрози транскордонного перенесення радіоактивних речовин.

Реалізація стратегії сприятиме впровадженню сучасного інструменту моніторингу радіаційної обстановки на території України, підвищенню оперативності та ефективності ухвалення рішень про впровадження заходів радіаційного захисту у разі виникнення радіаційної загрози, зокрема, у разі транскордонного перенесення радіоактивних речовин.

Водночас до кінця 2022 року планується визначити коло суб’єктів, які здійснюватимуть збір, обробку та передачу радіологічної інформації, а також розробити нормативно-правові акти, необхідні для побудови інтегрованої автоматизованої системи радіаційного моніторингу.

Організаційне забезпечення та моніторинг реалізації стратегії, а також координацію суб’єктів моніторингу здійснює Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України.

Related Articles

Последние материалы