22.4 C
Kyiv
Понеділок, 27 Травня, 2024

Україна очікує від Світового банку $300 млн на енергоефективність – Мінрегіон

Світовий банк (СБ) має намір надати Україні кредит у $300 млн у рамках нового проєкту з підвищення енергоефективності міст, підготовка до реалізації проєкту триватиме до кінця весни 2022 року, повідомив Мінрегіон на сайті.

“Сьогодні ми обговорюємо старт нового проєкту: $300 млн буде виділено на проведення енергоефективних заходів в Україні. Завдяки цьому міста зможуть отримати більше ресурсів на термомодернізацію шкіл, садочків, систем теплопостачання, а також на забезпечення вуличного освітлення”, – заявив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов на зустрічі з регіональним директором СБ у справах країн Східної Європи Арупом Банерджі.

За словами Банерджі, розвиток енергоефективності є критично важливим для досягнення енергетичної незалежності України.

“Переконаний, це допоможе українським містам знизити рівень залежності від паливно-енергетичних ресурсів та зробить внесок в амбітні цілі України щодо протидії зміні клімату”, – наголосив він.

Згідно з інформацією на сайті СБ на 31 січня, запланована дата його розгляду радою директорів – 16 травня цього року.

Позичальником за цим проєктом буде Укрексімбанк (Київ). Передбачається також, що Clean Technology Fund додатково виділить $12 млн, що дасть змогу хеджувати валютні ризики позичальників.

Крім того, у проєкті запланована технічна допомога.

У повідомленні Мінрегіону уточнюється, що до кінця 2021 року спільні проєкти Мінрегіону та СБ сприяли скороченню споживання природного газу більш ніж на 27 млн куб. м, викидів CO2 – понад 45 тис. тонн на рік.

Related Articles

Последние материалы