20.9 C
Kyiv
Неділя, 23 Червня, 2024

“Укргідроенерго” переглянуло плани з розвитку “зеленого водню”, опрацьовує потужніші проєкти – голова компанії

ПрАТ “Укргідроенерго” спільно з німецькою компанією Andritz Hydro GmbH опрацьовує проєкт виробництва в Україні “зеленого водню” потужністю від 5 МВт замість анонсованих раніше 1 МВт, а потім 2-3 МВт, повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота.

“Тепер ми говоримо про 5-10 МВт. По-перше, у розрахунку на 1 МВт буде дешевше побудувати 5 МВт, ніж 2 МВт. Якщо побудувати 2 МВт коштуватиме, умовно, EUR3 млн, то 5 МВт коштуватиме не EUR7,5 млн, а EUR5-6 млн”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Сирота додав, що з цією метою в жовтні цього року підписано новий меморандум із Andritz, а попередній тристоронній меморандум, у якому брала участь і MAN Energy Solutions, не дав відповідних результатів.

“Тому ми підписали меморандум з Andritz. У них є два підрозділи, які наразі займаються винятково воднем. Також фахівці Andritz мають певні напрацювання з норвежцями. Крім того, за цей рік ми вивчили багато нового”, – пояснив голова “Укргідроенерго”.

Як зазначив він, Andritz дуже важлива для компанії, оскільки основним драйвером “зеленого водню” в Європі є Німеччина.

“Ми запропонували розробити ТЕО. Andritz як наш партнер шукатиме кошти німецького уряду, щоб профінансувати цей проєкт. Так, це не економіка на сьогодні. Але це майбутнє. І ми маємо до цього рухатися. Ми вже маємо напрацювання, ми розуміємо, де може бути споживання цих 5-10 МВт, ми розуміємо, що це споживання є в Україні”, – запевнив Сирота.

Водночас він поки що не став називати об’єкти споживання, але зазначив, що знайти гроші під такий проєкт цілком реально.

“Якщо ми побачимо що проєкт ефективний на перспективу 3-4-5 років, тоді шукатимемо грант під пілотний проєкт. Умовно EUR6 млн. Для європейців виділити таку суму для пілотного водневого проєкту в Україні цілком прийнятно. Це не 100 млн, не мільярд”, – зазначив голова “Укргідроенерго”.

Related Articles

Последние материалы