12.6 C
Kyiv
Неділя, 26 Травня, 2024

ВР прийняла за основу законопроєкт про встановлення касового методу для сплати податку на прибуток ВДЕ-генерацією

Верховна Рада України підтримала в першому читанні проєкт закону про внесення змін до Податкового кодексу щодо стабілізації розрахунків на ринку електричної енергії.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк (“Голос”) у телеграм-каналі, за законопроєкт №5399, який передбачає застосування касового методу для сплати податку на прибуток виробниками електроенергії з альтернативних джерел, проголосували 230 парламентаріїв.

Законопроєкт подав нардеп Юрій Камельчук (“Слуга народу”) і зареєстрований у ВР у квітні 2021 року.

<p><iframe allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen="" frameborder="0" height="315" sandbox="" src="https://www.youtube.com/embed/-gzt-_W_IdQ?si=9AB5jVeedEaXtj-Q" title="YouTube video player" width="560"></iframe></p>

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, відповідна норма спрямована на тимчасове зменшення податкового навантаження на виробників е/е з ВДЕ, які системно недоотримують оплату від ДП “Гарантований покупець” за фактично поставлений товар – “зелену” електроенергію.

Крім того, законопроєкт передбачає пролонгацію до 1 січня 2026 року норм щодо застосування касового методу для ПДВ для учасників ринку електроенергії.

Related Articles

Последние материалы