19.3 C
Kyiv
Субота, 20 Липня, 2024

ЄК підготувала план підвищення енергобезпеки Європи вартістю EUR195 млрд

Європейська комісія (ЄК) готується представити план скорочення залежності Євросоюзу від російських енергоресурсів до 2027 року, що передбачає нові, амбітніші цілі щодо використання відновлюваних джерел енергії та енергозбереження.

Як повідомляє агентство Bloomberg, план загальним обсягом EUR195 млрд буде представлений 18 травня.

За даними джерел агентства, ЄК пропонує підвищити до 45% із нинішніх 40% цільовий показник частки “зеленої” енергетики в енергобалансі ЄС на 2030 рік. Крім того, регулятор пропонує країнам регіону поставити за ціль скоротити до цього часу споживання енергії на 13% порівняно з оцінками 2020 року, а не на 9%, як планується наразі.

Європа має намір активніше використовувати відновлювані джерела енергії, нарощувати енергозбереження, диверсифікувати джерела імпорту енергоресурсів та збільшувати інвестиції, щоб замістити постачання вугілля, нафти та природного газу з Росії після її вторгнення в Україну. Стратегія, пропонована ЄК, як очікується, дасть змогу ЄС економити на закупівлі газу, нафти та вугілля відповідно EUR80 млрд, EUR12 млрд та EUR1,7 млрд на рік, зазначають джерела.

План європейського регулятора також включає виділення мільярдів євро на інвестиції в інфраструктуру, яка дала б змогу забезпечити достатній імпорт ЗПГ і трубопровідного газу з нових джерел. Найближчим часом знадобляться інвестиції в нафтову інфраструктуру для забезпечення енергобезпеки європейських країн, які повністю залежать від російської нафти, зазначають джерела.

Серед інших цілей, які пропонує ЄК, – збільшення виробництва відновлюваного водню в регіоні до 10 млн тонн на рік до 2030 року та забезпечення його імпорту обсягом ще 10 млн тонн на рік.

Крім того, Єврокомісія має намір подати комплекс заходів на випадок екстреного припинення постачання газу Росією.

Related Articles

Последние материалы