18.7 C
Kyiv
Середа, 29 Травня, 2024

ЄС схвалив ініціативу H2Global в обсязі €900 млн для стимулювання постачання водню з третіх країн

Європейська комісія схвалила ініціативу ФРН H2Global в обсязі EUR900 млн для підтримки інвестицій у виробництво «зеленого» водню в третіх країнах, який потім експортуватиметься до ЄС, повідомила прес-служба відомства у понеділок.

Як зазначається у прес-релізі ЄК, така ініціатива необхідна для задоволення попиту на «зелений» водень усередині ЄС (який має суттєво зрости в майбутньому) шляхом розвитку потенціалу водневого електролізу поза ЄС.

H2Global сприятиме реалізації стратегії Green Deal, не порушуючи при цьому правила конкуренції на ринку ЄС. Проекти з виробництва «зеленого» водню та його похідних (аміак, метанол та ін.) будуть відбиратися на основі тендеру та в суворій відповідності до критеріїв стійкості, зазначають у Брюсселі.

Ініціатива розрахована на 10 років та розпочнеться з моменту підписання першого контракту.

Як повідомлялося, згідно з «Водневою стратегією для кліматично нейтральної Європи», яку Єврокомісія затвердила минулого року на період до 2050 року, виробництво «зеленого» водню в ЄС має досягти 10 млн тонн на рік вже до кінця поточного десятиліття.

Раніше цього року єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що в контексті імпорту «зеленого» водню стратегія передбачає співпрацю передусім з сусідами в регіоні, починаючи з Марокко та України.

Related Articles

Последние материалы