12.6 C
Kyiv
Неділя, 26 Травня, 2024

Bloomberg виділяє природні катаклізми серед 10 основних ризиків для світової економіки у 2022 році

Більшість економістів очікують зростання світової економіки у 2022 році, але їхні прогнози можуть виявитися помилковими, йдеться у поширеному в понеділок матеріалі агентства Bloomberg.

«Більшість прогнозистів очікують на впевнене відновлення економіки, зниження цін, відхід урядів від гіперболізованої монетарної політики, – пише агентство. – А що може піти не так? Багато чого», – вважають в агентстві.

“Природні катаклізми, спричинені змінами клімату, можуть призвести до подальшого зростання цін на продовольство”, – наголошується в матеріалі.

При цьому особливу увагу автори публікації звертають на пандемію COVID-19 та поширення омікрон-штаму.

Крім того, напруженість у відносинах між Росією та Україною може призвести до зростання цін на газ, зазначають в агентстві.

Крім цього, у Bloomberg вважають, що підвищення базової процентної ставки Федеральною резервною системою США може означати неприємності для ринків, що розвиваються.

Сценарії розвитку подій навколо Тайваню включають запровадження санкцій, які заморозять відносини двох найбільших економік світу (Китаю та США), та крах виробництва напівпровідників на Тайвані, що має важливе значення для світового виробництва – від смартфонів до автомобілів.

“Війна між наддержавами – це найгірший варіант”, – пише Bloomberg.

Related Articles

Последние материалы