Молодь усього світу песимістично оцінює майбутнє людства через глобальні зміни клімату і вважає, що уряди роблять недостатньо для вирішення цієї проблеми, показує дослідження, опубліковане в науковому журналі The Lancet Planetary Health.
В опитуванні взяли участь 10 тис. респондентів віком від 16 до 25 років з Австралії, Бразилії, Великої Британії, Індії, Нігерії, Португалії, США, Філіппін, Фінляндії і Франції. Дослідження проводилося у травні-червні міжнародною командою вчених, включно зі спеціалістами зі Стенфордського університету.
Майже 60% опитаних зазначили, що вони “дуже” або “надзвичайно” стурбовані зміною клімату, а 45% заявили, що їхні почуття з цього питання впливають на їх повсякденне життя. Близько двох третин респондентів стверджують, що їх уряди роблять недостатні зусилля для запобігання кліматичній катастрофі, до того ж 58% відчувають, що влада “зраджує мене та/або майбутні покоління”.
Три чверті тих, хто взяли участь в опитуванні, зізналися, що майбутнє їх лякає, а 56% вважають, що “людство приречене”.
“Тривожність наших дітей є абсолютно раціональною реакцією з урахуванням неадекватної відповіді на зміну клімату, яку вони бачать з боку своїх урядів”, – зазначає у зв’язку з цим Керолайн Хікман з Університету Бата (University of Bath), одна з авторів дослідження.