12.6 C
Kyiv
Неділя, 26 Травня, 2024

Данська Vestas поставить Enefit Green турбіни на €20 млн для вітропарку в Естонії

Естонська компанія у сфері альтернативної енергетики Enefit Green підписала з данським виробником вітряків Vestas контракт вартістю EUR20 млн на постачання турбін для майбутнього вітропарку в Естонії, йдеться у повідомленні Enefit Green.

У вітропарку в Пуртсі (населений пункт на півночі країни) буде встановлено п’ять вітряків потужністю 4,2 МВт кожен. Прогнозований річний обсяг виробництва парку становитиме близько 46 ГВт. Vestas займеться не лише постачанням вітряних турбін, а й їх подальшим обслуговуванням. Установка турбін розпочнеться на початку 2023 року.

«Ветропарк «Пуртсе» – перший великий вітропарк, який створюється в Естонії за останні роки. Це є підтвердженням, що нові потужності з відновлюваної енергії можуть бути побудовані швидко. У Пуртсі будуть виробляти електроенергію найпотужніші вітряки Естонії», — цитується в повідомленні голова ради Enefit Wind Purtse (дочірня компанія Enefit Green) Ааво Кярмас.

Повіт Іда-Вірумаа, де розташований Пуртсе, став популярним місцем для будівництва вітрових електростанцій через особливості клімату.

Enefit Green придбала проект розвитку вітропарку в Пуртсі у компанії Raunistal у березні 2021 року та ухвалила остаточне інвестиційне рішення про початок будівництва у січні цього року.

Enefit Green ставить за мету збільшити до 2025 року генеруючі потужності порівняно з поточними в 2,3 рази – до 1,1 ГВт.

В даний час Enefit Green виробляє відновлювану енергію в Естонії, Латвії, Литві та Польщі. Загалом у чотирьох країнах компанії належать 22 вітропарки, 38 сонячних електростанцій, 4 комбіновані електростанції, завод з виробництва пелет та гідроелектростанція. Загальні потужності компанії з виробництва електроенергії становлять 456 МВт, теплової енергії – 81 МВт.

У 2021 році Enefit Green виробила 1193 ГВт-год електроенергії та 618 ГВтч теплової енергії. В даний час компанія будує три вітропарки загальною потужністю 190 МВт – два у Литві та один у Фінляндії. Загальний обсяг інвестицій у ці проекти сягне майже EUR228 млн.

Vestas проектує, виробляє, встановлює та обслуговує вітротурбіни по всьому світу. Загальна потужність турбін компанії, розташованих у 85 країнах світу, становить 145 ГВт. У компанії працює 29 тис. осіб.

Related Articles

Последние материалы