20.9 C
Kyiv
Неділя, 23 Червня, 2024

“ДТЕК ВДЕ” завершив установлення Statcom на трьох своїх станціях у рамках синхронізації ОЕС України з ENTSO-E

Компанія “ДТЕК ВДЕ” завершила на своїх підприємствах процес додаткового налаштування пристроїв компенсації реактивної потужності (Statcom), покликаних вирішити питання демпфування низькочастотних коливань (POD – power oscillation damping) у мережі ОЕС України, що було однією з умов її синхронізації з ENTSO-E.

Як пояснюється на сайті ДТЕК у понеділок, забезпечити виконання цієї умови вдалося завдяки додатковій активації функції POD на Statcom, установлених на трьох електростанціях “ДТЕК ВДЕ”.

Там зазначили, що це перший досвід для України, а працівники “ДТЕК ВДЕ” отримали унікальну експертизу встановлення та використання новітнього обладнання.

За словами генерального директора “ДТЕК ВДЕ” Олександра Селищева, наведеними в релізі, компанія інвестувала в установку інноваційного обладнання власні кошти.

Він зазначив, що в перспективі це сприятиме розширенню експортних можливостей України в мережі ENTSO-E на 730 МВт (наразі технічна можливість для експорту з об’єднаних у рамках інтеграції з ENTSO-E систем України/Молдови до Європи становить 400 МВт – ЕР).

“Додаткові 730 МВт – це велике підґрунтя для збільшення експортних надходжень України, коли буде можливість такі обсяги електроенергії продавати”, – наголосив Селищев.

У компанії додали, що 22 вересня “ДТЕК ВДЕ” отримала погодження звітів щодо активації функції POD на пристроях Statcom з боку НЕК “Укренерго” та ENTSO-E.

У релізі наголошується, що в процесі активації функції використовували також інноваційне програмне забезпечення, яке розробляли фахівці “ДТЕК ВДЕ” спільно з інженерами заводів-виробників цього обладнання.

Там уточнили, що раніше польський науково-дослідний інститут Institute of Power Engineering Gdansk Division дослідив вплив пристроїв Statcom на станції “ДТЕК ВДЕ” і підтвердив позитивний вплив на можливість збільшення експорту потужності.

Related Articles

Последние материалы