20.4 C
Kyiv
Субота, 20 Липня, 2024

Україні необхідно вже наступного року ухвалити закон про систему торгівлі викидами для врегулювання питання щодо CBAM – глава Міндовкілля

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець вважає за необхідне ухвалення закону про національну систему торгівлі викидами (СТВ) вже наступного року, щоб запровадити її у 2025 році й у такий спосіб уникнути перешкод для українського експорту, пов’язаних із початком дії з 1 січня 2026 року CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism).

“Якщо ми створимо свою національну СТВ, яка повністю відповідатиме європейській, зокрема й ціна на викиди CO2, або інтегруємо нашу СТВ з європейською, то CBAM нам абсолютно не страшний. Тому що ми будемо вже в цьому CBAM всередині його меж. Тепер ті, хто захоче постачати продукцію нам, платитимуть. Фактично наше завдання – пересунути межу CBAM й опинитися всередині цього проєкту”, – сказав Стрілець в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Тому сьогодні не йдеться про запровадження CBAM або його відтермінування (для України – ІФ-У). Ми говоримо про титанічну роботу, яку потрібно швидко зробити, щоб CBAM був не для нас узагалі, а для тих, хто буде експортером товарів в Україну”, – наголосив міністр.

За його словами, важливо, щоб закон про СТВ уже наступного року був у парламенті.

“Ми зі свого боку супроводжуватимемо його, щоб ВР його ухвалила, і вже з 2025 року була запущена ця система, нехай навіть у пілотному режимі”, – додав він.

Міністр наголосив, що запровадження СТВ у тестовому режимі – фактично дати “поторгувати”, але без грошей – дасть змогу зрозуміти вузькі місця, де потрібно доопрацювати, щоб європейська СТВ була готова приєднати до себе українську.

Водночас він наголосив, що доручив команді дуже амбітне завдання – скоротити термін роботи над створенням національної СТВ.

Related Articles

Последние материалы