17 C
Kyiv
Четвер, 30 Травня, 2024

«Енергоатом» хоче співпрацювати з канадською OCNI, у тому числі з питань виробництва водню

НАЕК «Енергоатом» та Організація канадської ядерної промисловості (Organization of Canadian Nuclear Industries, OCNI) підписали меморандум про взаєморозуміння для співпраці у сфері атомної енергетики та супутніх технологій, у тому числі водневих.

Згідно з повідомленням на сайті НАЕК, документ було підписано керівником «Енергоатому» Петром Котіним та президентом OCNI Роном Обертом 2 лютого. Меморандум передбачає кілька напрямків співпраці, у тому числі у питаннях зняття з експлуатації ядерних установок, виробництва водню за допомогою атомної енергії та розвитку великих центрів обробки даних на майданчиках АЕС.

«Меморандум заохочуватиме співпрацю між канадськими та українськими ядерними дослідницькими інститутами та університетами в галузі ядерних досліджень, розробок та ядерної освіти», – йдеться у прес-релізі.

OCNI – асоціація, що об’єднує понад 240 канадських постачальників для ядерної промисловості, а її компанії розробляють реактори, виробляють основне обладнання та компоненти, а також надають інженерні послуги та підтримку канадських АЕС з реакторами CANDU (Canada Deuterium Uranium, важководний водо-водяний ядерний реактор, розроблений у Канаді) та легководних реакторів на інших ринках.

Related Articles

Последние материалы