23.2 C
Kyiv
Вівторок, 21 Травня, 2024

ЄІБ у 2021 році вдвічі скоротив інвестиції в Україну, до €554 млн

Інвестиції Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україну у 2021 році становили EUR554 млн, що на 50% менше, ніж у 2020 році, коли інвестиції перевищили EUR 1 млрд, повідомила прес-служба банку.

«Європейський інвестиційний банк, банк Європейського союзу, інвестував EUR554 млн у 2021 році у розвиток транспортної інфраструктури, міської мобільності, освітньої інфраструктури та місцевої економіки України, зокрема підвищення стійкості до пандемії COVID-19», – йдеться у релізі банку у четвер.

Україна залишилася основною країною-реципієнтом інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні.

ЄІБ у 2021 році доповнив свій портфель довгострокового кредитування в Україні, залучаючи додаткові майже EUR29 млн у формі грантів ЄС на розвиток міського транспорту, енергоефективність громадських будівель, відновлення соціальної інфраструктури, а також розвиток професійно-технічної освіти.

Загалом за 15 років роботи в Україні ЄІБ інвестував понад EUR 7 млрд у державний та приватний сектори країни. Інвестиції ЄІБ лише у державний сектор досягли EUR 5,9 млрд, що становить найбільший портфель серед усіх міжнародних фінансових установ, які працюють в Україні.

Related Articles

Последние материалы