13 C
Kyiv
Субота, 25 Травня, 2024

“Енергоатом” запустив у роботу в енергосистемі України нові потужності з виробництва чистої електроенергії

НАЕК “Енергоатом” завершив роботи з будівництва, пуско-наладки та випробувань нових високоманеврених генеруючих потужностей з виробництва електроенергії та підключив їх до енергосистеми України.

“Під час війни “Енергоатом” продовжив реалізацію раніше розпочатих інвестиційних програм та проєктів, особливо тих, які можуть дати значний ефект у короткостроковій перспективі. І це – попри заподіяну окупантами шкоду, проблеми з логістикою та постачанням обладнання, комплектуючих і матеріалів”, – наголосив глава компанії Петро Котін, слова якого наводяться в її повідомленні в телеграм-каналі у п’ятницю.

В “Енергоатомі” зазначили, що запуск цих потужностей є важливим для підтримки базового режиму роботи вітчизняної атомної енергетики, регулювання пікових навантажень та підтримки частоти в українській енергосистемі.

“Це також дешева і чиста енергія та ще один крок до декарбонізації економіки України”, – зазначили в компанії.

Зі свого боку глава “Енергоатома” подякував його працівникам, які у складних умовах війни зуміли знайти технологічні та логістичні рішення, щоб завершити цей важливий проєкт.

Інших подробиць у компанії не озвучили, посилаючись на вимоги воєнного часу.

Водночас там зазначили, що це вже другий проєкт, реалізацію якого “Енергоатом” завершив під час війни, вказавши на отримання 25 квітня цього року від Держатомрегулювання окремого дозволу на введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні.

Related Articles

Последние материалы