19.3 C
Kyiv
Субота, 20 Липня, 2024

Європарламент відмовився зарахувати атом та газ до нешкідливих джерел енергії

Велика група депутатів Європарламенту висловилася проти пропозиції Єврокомісії класифікувати атом та природний газ як «стійкі джерела енергії», на які поширюється політика підтримки ЄС.

«Нам потрібні величезні інвестиції у розширення відновлюваних джерел енергії, а не енергії минулого. «Зелений» курс не повинен використовуватися для фінансування енергії, яка завдає шкоди навколишньому середовищу та клімату, створює некеровані ризики», — заявив член двох профільних комітетів Європарламенту та доповідач із регулювання таксономії (системи класифікації джерел енергії у рамках «зеленого» курсу ЄС) Бас Ейкхаут.

Він прокоментував підсумки голосування, що відбулося у вівторок у комітетах з навколишнього середовища (ENVI) та з економічних та валютних питань (ECON). Пропозицію визнати газ та атом стійкими ресурсами енергії на період довгострокового переходу до відновлюваних джерел відкинули 76 членів обох комітетів, підтримали 62, утрималися четверо.

«Ми зіткнулися з кліматичною кризою, кризою вартості життя та війною в Україні. Це означає, що Євросоюзу терміново потрібно стати незалежним від російського урану та газу», — аргументував Ейкхаут.

Він підкреслив, що ЄС має шанс взяти на себе провідну роль у боротьбі зі зміною клімату та встановити «золотий стандарт» для інвестицій у кліматично нейтральну економіку.

«Делегований акт про таксономічний регламент» Єврокомісії є знаком сталого розвитку, яким керуються інвестори.

Очікується, що ухвалена комітетами резолюція проти пропозиції Єврокомісії буде винесена на голосування на липневій пленарній сесії Європарламенту. “Зелені” закликають депутатів відхилити “делегований акт”. Для цього потрібна абсолютна більшість у 353 голоси (із 705 депутатів).

Related Articles

Последние материалы