8.4 C
Kyiv
Вівторок, 16 Квітня, 2024

ФРН змушена заощаджувати газ та розширювати використання вугілля для електростанцій – міністр економіки

Міністр у справах економіки та захисту клімату ФРН Роберт Хабек визнав, що ситуація із запасами газу в Німеччині на зимовий період залишається серйозною, закликав до економії газу та розширення використання вугілля для забезпечення роботи електростанцій.

“Не ходитиму навколо і навколо: нинішня ситуація є напруженою та серйозною”, – заявив він в інтерв’ю телеканалу ZDF.

Хабек зазначив: “Завжди було ясно, що ми перебуваємо у великій залежності від газу (…) Тому заходи, які ми вживаємо, поступові дії є правильними”.

Запаси газу до зими мають становити не менше 90%, сказав міністр, зазначивши, що на сьогоднішній день газосховища в країні заповнені на 57%. За його словами, це “не так вже й погано для сезону, але дечого ще не вистачає, і ми повинні отримати бракує за літо” за допомогою “закупівель та ощадливості”.

Міністр, який представляє партію “зелених”, що виступають проти використання викопного палива, а як вихід із ситуації запропонував усіляко скорочувати використання газу та “знову підключити до мережі вугільні електростанції”. “Я зараз намагаюся триматися подалі від партійної програми і робити те, що необхідно зробити для забезпечення безпеки постачання в Німеччині”, – наголосив він.

Хабек визнав, що попередні плани активного використання АЕС важко реалізувати. “Так, три атомні електростанції, що залишилися, працюють, і, якби ви хотіли, щоб вони працювали довше, вам довелося б замовляти паливо для них. Вони були б доступні в середині, наприкінці наступного року. Так що це не допомогло б нам нинішньої зими” , – пояснив він.

“Необхідно відзначити, що Росія, як і раніше, скорочує постачання газу до Європи, у тому числі для того, щоб підвищити ціну”, – сказав Хабек, додавши, що Німеччина готувалася до такого сценарію.

Скорочення “Газпромом” постачань по “Північному потоку 1”, як повідомлялося, викликане затримкою з ремонтом компресорних турбін Siemens Energy.

Related Articles

Последние материалы