19.3 C
Kyiv
Субота, 20 Липня, 2024

Генсек ООН попередив про наближення кліматичної катастрофи

Доповідь Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) за підсумками 2021 року чітко вказує на наближення кліматичної катастрофи, заявив Генсек Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреш.

“Глобальну енергетичну систему порушено, і це наближає нас до кліматичної катастрофи”, – сказав Гутерреш у середу, коментуючи цей документ.

“Підйом рівня моря, зростання температури океану, концентрація парникових газів, збільшення кислотності води в океанах поставили нові тривожні рекорди у 2021 році”, – додав Генсек ООН.

У свою чергу генсек Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас попередив, що ці процеси триватимуть доти, доки не з’являться засоби для видалення вуглецю з атмосфери.

Генсек ООН запропонував низку заходів для прискорення енергетичного переходу, нагадавши про доступність таких відновлюваних джерел, як вітер та сонячна енергія. Крім того, він нагадав про необхідність розширення постачання компонентів для технологій використання відновлюваних джерел енергії.

Гутерреш закликав держави прискорити та спростити процес затвердження проєктів у галузі сонячної та вітрової енергетики, модернізувати електромережі, відмовитися від субсидування викопних видів палива та потроїти інвестиції у відновлювані джерела енергії. “Настав час прискорити перехід на відновлювані джерела енергії, доки не стало занадто пізно”, – заявив Генсек ООН.

Related Articles

Последние материалы