24.8 C
Kyiv
Понеділок, 20 Травня, 2024

Іспанська Repsol йде з Росії під гаслом декарбонізації – ЗМІ

Іспанська Repsol на тлі зміни глобальної стратегії позбавляється російських нафтових активів. Компанія продасть свої частки в нафтових активах “Євротек-Югра” та “АСБ Гео” російському партнеру – “Газпром нафти”, повідомила газета “Комерсант” з посиланням на джерела.

Угода, швидше за все, буде закрита до кінця року, а її сума, за даними джерел видання, виявиться символічною.

В даний час у Repsol частки в СП з «Газпром нафтою» – 68% (на початок 2021 року) в Євротек-Югрі і 50,01% в АСБ Гео. Найближчим часом російська ПК консолідує 100% підприємств, стверджують співрозмовники видання: рішення вже ухвалене, і сторони сподіваються закрити угоду до кінця року.

У «Газпром нафті», Repsol та ФАС не прокоментували інформацію.

Як зазначає “Комерсант”, Repsol – перша іноземна компанія, яка виходить з російських активів під гаслом декарбонізації. Насамперед західні мейджори обмежували інвестиції в РФ через санкції США та ЄС. Але слабка економіка бізнесу в Росії також вплинула на рішення іспанської компанії.

Repsol нещодавно оголосила про амбітні цілі в галузі ESG (Environmental, Social, Governance – екологічні та соціальні фактори, а також фактори корпоративного управління – ІФ) – перехід до вуглецевої нейтральності до 2050 року, зниження викидів CO2 на 15% до 2025 року, а також зростання рівня інвестицій у «зелену» генерацію.

Related Articles

Последние материалы