16.3 C
Kyiv
Середа, 29 Травня, 2024

Кабмін схвалив законопроект про створення Національного реєстру викидів і перенесення забруднювачів

Кабінет Міністрів України на засіданні в четвер схвалив проект закону “Про Національний реєстр викидів і перенесення забруднювачів” (РВПЗ), який дозволить відстежувати шкідливі викиди більше ніж 4 тис. промислових підприємств у країні.

Згідно з законопроектом, РВПЗ дасть змогу державі аналізувати та відстежувати викиди підприємств і визначати пріоритетні промислові сектори з точки зору впровадження еко-інновацій. Крім того, документ дасть можливість “приймати ефективні рішення в частині запобігання та зменшення промзабруднень”.

Як повідомлялося, раніше Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розробило РВПЗ у вигляді веб-карти, яка доступна на онлайн-платформі міністерства “ЕкоСистема”.

“ЕкоСистема – національна платформа, де зібрані всі адміністративні екопослуги для бізнесу і вся екологічна інформація для громадян. Вона постійно поповнюється новими сервісами й наборами даних. Сьогодні ми нарешті представили важливу складову веб-порталу – зручну карту України, куди нанесено всі 4 тис. підприємств-забруднювачів, інформація про які міститься в РВПЗ”, – повідомило Мінекології з посиланням на главу відомства Руслана Стрільця.

Тепер, за його словами, важливо на законодавчому рівні закріпити юридичний статус цієї державної інформаційної системи та встановити чіткі правила обміну даними.

Related Articles

Последние материалы