Постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд висловила переконання, що Росія пішла проти інтересів світової спільноти, коли вирішила накласти вето на внесений Ірландією та Нігером проект резолюції Ради Безпеки ООН «Клімат і безпека».
«Лише РБ ООН може гарантувати, що вплив кліматичних змін на безпеку буде інтегрований у ключову роботу щодо запобігання та пом’якшення конфліктів, миротворчості та гуманітарної допомоги. Росія підвела мир, коли застосувала право вето проти резолюції, підтриманої більшістю членів ООН», – написала вона у Твіттері.
Постпред США запевнила, що, хоча РФ не дала РБ ООН «вжити маленького, практичного і необхідного кроку для боротьби з кліматичними змінами», глобальну кампанію в цій сфері не зупинити, і світова спільнота колективно займеться впливом кліматичної кризи на мир та безпеку.
В опублікованій раніше у понеділок заяві постпредства Росії при ООН говорилося, що Москва виступила проти внесеного Ірландією та Нігером проекту резолюції Ради Безпеки ООН “Клімат і безпека”.
«Форсування авторами цього документа, неготовність партнерів до діалогу про корінь причини проблем, з якими стикаються вразливі країни, призвели до розколу Ради. Стає шкода, що предметом такого розколу стала об’єднавча за своєю суттю кліматична повістка, свідченням чого став недавній консенсус у Глазго», — йдеться у документі.
«Нав’язуваний Раді документ пропонував однобоко — через кліматичну призму — підходити до конфліктів та загроз міжнародному миру й безпеці, що ігнорує всі інші аспекти ситуацій, у яких перебувають країни у конфліктах або які відстають у соціально-економічному розвитку. Доводиться констатувати, що за такою лінією стоїть аж ніяк не турбота про долі країн і людей, які мають проблеми зміни клімату. У цьому вбачаємо спробу перекласти вину на самі держави, що розвиваються, і створити новий важіль, завдяки якому можна диктувати своє бачення виконання кліматичних зобов’язань, у перспективі — ініціювати включення до порядку денного РБ практично будь-якої країни з кліматичних міркувань, бо проблеми з кліматом є відчутними в усьому світі», – наголошується в документі.