23.2 C
Kyiv
Вівторок, 21 Травня, 2024

Приблизно 85% українців вважають діяльність людини головною причиною зміни клімату – опитування

Переважна більшість українців (85%) виділяє діяльність людини як основну причину кліматичних змін у світі, випливає з опитування, яке представила асоціація громадських організацій “Українська кліматична мережа” у понеділок.

“Основною причиною зміни клімату більшість (85%) українців назвали діяльність людини. При цьому, на думку 58% респондентів, найбільше до цього приклалася промисловість”, – зазначено в опитуванні.

Зазначається, що 49% опитаних українців обізнані про шкоду для клімату від розорення земель та зменшення площі лісів, лише 12% усвідомлюють вплив сектору тваринництва. Водночас лише третина респондентів називає спалювання викопних видів палива головним чинником зміни клімату.

Як повідомляється, проблема зміни клімату є найактуальнішою для Центральної та Південної України. “58% респондентів, особливо у південних та центральних областях країни, зазначають, що через зміну клімату вони найбільше відчувають на собі спеку, задуху, посуху, тоді як для жителів західних областей ці зміни не такі актуальні”, – наголошується в опитуванні.

73% українців вважають, що сільське господарство найбільше страждає від кліматичних змін.

Крім того, у дослідженні йдеться, що “більша частина опитаних” зазначила: саме зміна клімату найбільше впливає на їхній бюджет та матеріальне становище через збільшення витрат на комунальні послуги. Зокрема, йдеться про витрати на електроенергію для кондиціювання приміщень та воду для поливу. Про це найчастіше говорять у Дніпропетровській (54%) та Запорізькій (46%) областях.

Голова “Української кліматичної мережі” Оксана Мар’юк під час презентації дослідження зазначила, що населення всіх регіонів України відчуває на собі наслідки кліматичних змін.

“44% українців почали помічати наслідки зміни клімату за останні три-п’ять років, 22% – за останні 10-15 років. Лише 3% опитаних не помічають зміни клімату взагалі”, – зазначила вона.

Опитування проводилося у серпні-жовтні 2020 року. У ньому взяли участь 3765 респондентів.

Related Articles

Последние материалы