24.8 C
Kyiv
Понеділок, 20 Травня, 2024

Сербія анулювала ліцензії Rio Tinto на розробку великого родовища літію в країні

Уряд Сербії анулював ліцензії Rio Tinto Plc на розробку родовища літію та видобуток металу в країні на тлі масових протестів, які тривали протягом кількох місяців.

Проект Jadar, що передбачав інвестиції Rio Tinto у розмірі $2,4 млрд, міг внести компанію, а також Сербію, до переліку найбільших світових виробників літію – металу, необхідного для виробництва електромобільних акумуляторів, попит на які у світі різко зростає, пише газета Financial Times.

Уряд Сербії, однак, вважав за краще піти на поступки громадянам, які побоюються наслідків реалізації цього проекту для навколишнього середовища, перед наміченими на 3 квітня виборами. Влада заявила, що вже після виборів проведе референдум з питання розробки родовища літію.

“Усі рішення, що стосуються літієвого проекту, і всі ліцензії анульовані”, – заявила у четвер прем’єр-міністр Сербії Ана Брнабіч.

Вона додала, що уряд прийняв до уваги вимоги екологічних організацій щодо зупинення проекту.

За словами Брнабіч, Rio Tinto надала недостатню інформацію як місцевим співтовариствам, так і уряду щодо потенційних наслідків реалізації проекту.

Заява Брнабич стала дещо несподіваною, оскільки раніше вона говорила, що рішення буде ухвалено лише після виборів.

Сама Rio Tinto раніше цього тижня заявила, що почне видобуток Jadar на рік пізніше, ніж планувала спочатку, – у 2027 році у зв’язку з повільним прогресом в отриманні ліцензій, необхідних для завершення важливих екологічних оцінок.

Jadar є одним із найбільших у світі родовищ літію. Ціни на метал, що використовується у виробництві широкого кола електронних пристроїв та електромобілів, різко зросли за останні кілька місяців через високий попит на нього, зокрема, в Китаї.

Британо-австралійська Rio Tinto має й інші можливості нарощувати видобуток літію. Минулого місяця компанія придбала літієвий проект Salar del Rincon в Аргентині за $825 млн, що стало першим великим придбанням за десять років.

Відкликання ліцензій Rio Tinto відбулося на тлі погіршення відносин між Сербією та Австралією після скасування візи сербського тенісиста Новака Джоковича в Австралії через відсутність вакцинації проти COVID-19, яка не дозволила йому взяти участь у турнірі Australian Open.

Проте джерело, близьке до адміністрації президента Сербії Олександра Вучича, повідомило FT, що рішення, які стосуються Rio, не мають відношення до ситуації з Джоковичем.

Related Articles

Последние материалы