0.4 C
Kyiv
Неділя, 8 Грудня, 2024

Shell прогнозує вихід США на перше місце у виробництві СПГ

Світовий ринок СПГ цього року чекає чергова перестановка. Якщо у 2021 році позицію найбільшого споживача СПГ зайняв Китай, обійшовши Японію, то у 2022 році США мають стати найбільшим виробником скапленого природного газу замість Австралії, йдеться у опублікованому в понеділок концерном Shell щорічному прогнозі розвитку ринків СПГ.

Світова торгівля скрапленим природним газом (СПГ) у 2021 році зросла на 6% (21 млн тонн) – до 380 млн тонн. Зростання обумовлене подоланням багатьма країнами економічних наслідків пандемії коронавірусу, зазначають автори доповіді. Минулий рік був відзначений зростанням експорту СПГ, незважаючи на низку незапланованих зупинок виробничих потужностей, що вплинули на можливості постачання СПГ.

«Зростання попиту на CПГ та обмеження у галузі пропозиції призвели до збереження протягом усього року волатильності цін на природний газ та CПГ. У жовтні 2021 року ціни досягли рекордно високої позначки через те, що Європа, де запаси газу впали до історично низького рівня, намагалася забезпечити постачання CПГ для задоволення зимового попиту на газ. Ця волатильність наголошує на необхідності більш стратегічного підходу до забезпечення безперебійних і гнучких поставок газу, щоб уникнути різких стрибків цін у майбутньому. У середині поточного десятиліття очікується розрив між попитом на CПГ та його пропозицією, що ставить питання про необхідність додаткових інвестицій для збільшення пропозиції та задоволення попиту на CПГ, особливо в країнах Азії», — попереджає Shell.

США лідирували у збільшенні поставок CПГ, показавши річний приріст 24 млн тонн; у 2022 році Штати стануть найбільшим експортером СПГ у світі, зазначається у презентації доповіді. Раніше консалтингова компанія Kpler підрахувала, що в 2021 році найбільшим експортером СПГ була Австралія (80,23 млн тонн), вона обійшла Катар (77,83 млн тонн).

КНР та Південна Корея показали найбільше зростання попиту на СПГ у 2021 році. Китай наростив свій імпорт на 12 млн тонн (17,5%) – до 79 млн тонн, обійшовши Японію і став найбільшим імпортером у світі.

У 2021 році з покупцями в КНР було укладено довгострокові контракти на постачання понад 20 млн тонн СПГ на рік. «Це свідчення того, що СПГ продовжує відігравати важливу роль у переведенні ключових секторів промисловості Китаю з вугілля на газ та досягненні мети забезпечення кліматичної нейтральності до 2060 року», — зазначають автори публікації.

Концерн Shell вкотре підтвердив свій довгостроковий прогноз розвитку ринку СПГ: «Очікується, що глобальний попит на СПГ до 2040 року перейде позначку в 700 млн тонн, показавши 90% зростання в порівнянні з рівнем 2021 року. Країни Азії забезпечать більшу частину цього попиту; це пояснюється зниженням власного видобутку газу та економічним зростанням у регіоні, а також заміною інших, менш екологічних енергоносіїв на СПГ для покращення якості повітря та досягнення поставлених цілей щодо скорочення викидів вуглецю».

Експерти Shell відзначають, що СПГ покликаний відіграти ключову роль як у подальшому просуванні використання відновлюваної енергії, так і як резервний енергоносій у разі перебоїв з постачанням інших видів енергоресурсів. Так, у 2021 році Бразилія втричі збільшила обсяг закупівель СПГ – до понад 7 млн тонн – у зв’язку з тим, що сильна посуха призвела до зниження вироблення електроенергії на гідроелектростанціях.

Related Articles

Последние материалы