23.2 C
Kyiv
Вівторок, 21 Травня, 2024

«Слуга народу» пропонує Раді затвердити порядок добросовісного застосування екомаркувань та декларацій

Депутати правлячої фракції «Слуги народу» зареєстрували у Верховній Раді законопроект (№6446) із правками до деяких законів щодо регулювання застосування екологічних маркувань та декларацій, спрямований на усунення недобросовісних екомаркувань та декларацій.

Згідно з документом, серед авторів якого голови аграрного та екологічного парламентських комітетів Микола Сольський та Олег Бондаренко, запроваджуються терміни «екологічне маркування», «екологічна декларація» та «самодекларація», а також встановлюються основні вимоги до їх застосування.

При цьому до екодекларацій належать екологічна продуктова декларація, «вуглецевий слід» та «водний слід», які мають застосовуватись відповідно до вимог національних, європейських чи міжнародних стандартів.

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроект усуває суперечливість надання права розміщувати екологічне маркування на продукції та кормах у разі їх виробництва органічним способом та регламентує отримання такого права виключно відповідно до вимог вищезазначених стандартів.

Депутати також пропонують поправки до закону «Про рекламу», визначаючи можливість розміщення реклами екологічно кращої продукції лише за наявності відповідного сертифіката, затвердженого органом з оцінки цієї відповідності.

Related Articles

Последние материалы