Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть Райффайзен Банку (Київ) незабезпечену гарантію щодо облігацій державної внутрішньої позики (ОВДП) у розмірі EUR75 млн, яка буде спрямована на фінансування підприємств мікро-, малого та середнього бізнесу (МСБ), повідомила прес-служба ЄБРР у четвер.
Згідно з повідомленням, цей інструмент раніше не використовувався на українському ринку, першу гарантію цього типу було надано в рамках проекту «Гарантії для розвитку» в Албанії у 2020 році.
Зазначається, що при кредитуванні на основі даного механізму Райффайзен Банк приділятиме особливу увагу підтримці українського МСБ, що має важливе значення для сталого розвитку української економіки.
При цьому не менше 30% коштів буде використано для фінансування високоефективних та екологічних технологій, які сприятимуть досягненню поставлених Україною цілей у сфері охорони навколишнього середовища та пом’якшення кліматичних змін, а також відповідатимуть підходу ЄБРР «Перехід до зеленої економіки».
Як повідомлялося, у середині грудня ЄБРР підписав з Райффайзен Банком договір про надання останньому 90% гарантії щодо ОВДП загальною номінальною вартістю до EUR83,3 млн у гривневому еквіваленті.
Згідно з повідомленням у системі розкриття інформації НКЦПФР, загальну суму, що підлягає сплаті з боку ЄБРР, буде обмежено гривневим еквівалентом EUR75 млн.
Вказується, що в разі отримання платежу за гарантією від ЄБРР, Райффайзен Банк буде зобов’язаний переказати йому 90% будь-яких сум, отриманих згідно з гарантованими ОВДП, за якими стався дефолт держави.
Райффайзен Банк був заснований у 1992 році. Його найбільші акціонери – Raiffeisen Bank International з 68,28% акцій та ЄБРР з 30% акцій.
Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2021 року за розміром загальних активів Райффайзен Банк займав 4-е місце (125,025 млрд грн) серед 71 банку, які працюють в країні.
ЄБРР – провідний інституційний інвестор в Україні. Банк уже інвестував понад EUR15,5 млрд у 507 проектів по всій країні, приділяючи основну увагу наданню допомоги у стабілізації економіки та закріпленні результатів реформ, підвищенню енергоефективності та енергетичної безпеки, а також підтримці проектів у сільському господарстві, промисловості та секторі малого та середнього бізнесу.