20.9 C
Kyiv
Неділя, 23 Червня, 2024

У “Вуглецево нейтральному еко-агро-хабі “Поділля-Містечко” побудують три переробні заводи

Будівництво індустріального парку “Вуглецево-нейтральний еко-агро-хаб “Поділля-Городок”, що розпочалося на Хмельниччині, передбачає створення трьох підприємств глибокої переробки сировини, зокрема заводів із виробництва олій, із виготовлення неочищеного та очищеного медичного спирту з кукурудзи, а також переробки сміття, повідомив міський голова Городка Артур Косинський.

“Вуглецево нейтральний” говорить уже про те, що викиди CO2 будуть мінімальними. Близько 70% продукції, яка вироблятиметься в цьому парку, йтиме на експорт за кордон. Ця продукція буде сертифікована, вироблятиметься виключно на сертифікованому обладнанні з високою нормою екологічного захисту. Тому, щодо екології, це буде екологічний проєкт, екологічний хаб”, – розповів він телеканалу “Суспільне”.

За його інформацією, індустріальний парк будуватиметься на місці фільтраційного поля колишнього цукрового заводу на площі 50 га. В еко-агро-хабі “Поділля-Містечко”, який буде автономним промисловим містечком, передбачено відкриття закладів освіти, готелів, стоянок, елеваторів та укриттів.

Розроблену концепцію погодили в Міністерстві економіки. Після реєстрації та обрання керуючої компанії у 2023 році залучатимуть учасників парку. Це можуть бути як українські, так і іноземні інвестори. До будівництва залучать близько 350 працівників, а для роботи всього індустріального парку знадобиться близько 500 осіб.

“На наступний рік програмою-мінімум буде проєктування і будівництво мереж. Після цього вже, звісно, саме будівництво заводів, цехів, фабрик, самого парку. Найбільш ранні терміни запуску виробництва – 2026 рік”, – резюмував міський голова.

Related Articles

Последние материалы