25.5 C
Kyiv
Понеділок, 27 Травня, 2024

Українська енергетика має інвестувати не менше 80 млрд грн на рік у проекти з декарбонізації – виконавчий директор ДТЕК

Для виконання кліматичних цілей українська енергетика має інвестувати не менше 80 млрд грн на рік у проекти з декарбонізації, вважає виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, передає Енергореформа.

“Щоб Україна досягла амбітної мети щодо зниження викидів СО2 на 65% від рівня 1990 року, енергетичний сектор має інвестувати щонайменше 75–80 млрд грн на рік у проекти з декарбонізації. Водночас, в Україні один із найвищих ризиків для інвестування в сектор відновлюваної енергетики та економіки загалом”, –  сказав Сахарук під час “Діалогу з декарбонізації бізнесу”, організованому Посольством Великої Британії в Україні та Офісом Національної інвестиційної ради, йдеться у повідомленні ДТЕК.

На його думку, держава має стратегічно підходити до трансформації енергетики та надавати гарантії для залучення довгих системних інвестицій у будівництво нових потужностей відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), а для покращення інвестиційного клімату – реалізовувати політику єдиних правил гри як для іноземних, так і національних інвесторів.

“Саме це дозволить перейти від декларування до дій у реалізації кліматичної програми”, – підкреслив він

У компанії вважають, що повне вирішення питання з виплатою боргів усім виробникам ВДЕ та відновлення довіри з боку інвесторів сприятиме середньорічному приросту ВВП України на $3 млрд.

Такий показник досягатиметься за рахунок відновлення інвестицій у сектор ВДЕ та його повноцінного функціонування, зазначили в ДТЕК.

Related Articles

Последние материалы