Для виконання кліматичних цілей українська енергетика має інвестувати не менше 80 млрд грн на рік у проекти з декарбонізації, вважає виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук, передає Енергореформа.
“Щоб Україна досягла амбітної мети щодо зниження викидів СО2 на 65% від рівня 1990 року, енергетичний сектор має інвестувати щонайменше 75–80 млрд грн на рік у проекти з декарбонізації. Водночас, в Україні один із найвищих ризиків для інвестування в сектор відновлюваної енергетики та економіки загалом”, – сказав Сахарук під час “Діалогу з декарбонізації бізнесу”, організованому Посольством Великої Британії в Україні та Офісом Національної інвестиційної ради, йдеться у повідомленні ДТЕК.
На його думку, держава має стратегічно підходити до трансформації енергетики та надавати гарантії для залучення довгих системних інвестицій у будівництво нових потужностей відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), а для покращення інвестиційного клімату – реалізовувати політику єдиних правил гри як для іноземних, так і національних інвесторів.
“Саме це дозволить перейти від декларування до дій у реалізації кліматичної програми”, – підкреслив він
У компанії вважають, що повне вирішення питання з виплатою боргів усім виробникам ВДЕ та відновлення довіри з боку інвесторів сприятиме середньорічному приросту ВВП України на $3 млрд.
Такий показник досягатиметься за рахунок відновлення інвестицій у сектор ВДЕ та його повноцінного функціонування, зазначили в ДТЕК.