13 C
Kyiv
Субота, 25 Травня, 2024

“Укренерго” відмовиться від будівництва СНЕ, з ухваленим законом цю нішу займе бізнес – голова правління

НЕК «Укренерго», найімовірніше, відмовиться від намірів будувати системи накопичення енергії (СНЕ), оскільки актуальність цього із ухваленням профільного закону втратилася, зазначив голова правління компанії Володимир Кудрицький.

«З прийняттям закону про СНЕ створюються умови для бізнесу щодо розвитку цього ринку, натомість для «Укренерго» визначено обмежені можливості для участі в цьому. Для нас немає сенсу будувати системи накопичення. Тепер бізнес, безперечно, активізується у цьому напрямі», – пояснив Кудрицький у коментарі журналістам у Києві.

За його словами, «Укренерго», заявляючи про певні плани щодо будівництва СНЕ, вказувала, що за умовами сертифікації вона як оператор системи передачі не може володіти СНЕ, у результаті їх необхідно було передавати третім особам. У свою чергу передавати третім особам майно, яке перебуває в управлінні чи господарюванні «Укренерго», заборонено законодавством.

За прогнозами голови «Укренерго», найближчим часом на ринку може з’явитися близько 400 МВт СНЕ – проект 200 МВт реалізує ПАТ «Укргідроенерго», решта – приватний бізнес.

Як повідомлялося, 15 лютого Верховна Рада ухвалила закон про розвиток установок збереження енергії (законопроект №5436-д про внесення змін до законодавства щодо систем накопичення енергії).

Закон встановлює правову базу для розвитку систем накопичення енергії, які, на пропозицію енергокомітету Ради, тепер будуть називатися установками збереження енергії. Згідно з ухваленим законопроектом, встановлення збереження енергії – це електроустановка, де відбувається збереження енергії, а її оператор є учасником ринку. Оператором установки, зі свого боку, може бути фізична або юридична особа, за винятком гідроакумулюючих станцій, що проводить діяльність із збереження енергії з метою її продажу та/або надання допоміжних послуг та послуг балансування.

Міністерство енергетики після ухвалення закону відзначило на своєму сайті, що це забезпечить використання систем накопичення енергії, збалансує роботу енергосистеми, сприятиме синхронізації української енергосистеми з ENTSO-Е, а також підвищить стабільність електропостачання для споживачів.

Серед переваг закону Міненерго відзначило впровадження для установок збереження енергії пільгових умов на оплату тарифу на передачу та диспетчеризацію, що визначаються їхньою оплатою за різницю між відібраною та виданою в мережу е/е.

Водночас ПАТ «Укргідроенерго» розкритикувало закон щодо виключення ним ГАЕС з визначення оператора установок збереження енергії, вказавши, що ГАЕС, не отримуючи всіх переваг оператора, будуть інвестиційно неконкурентними з іншими видами СНЕ. У той же час ПАТ «Укргідроенерго» розкритикувало закон щодо виключення їм ГАЕС з визначення оператора установок збереження енергії, вказавши, що ГАЕС, не отримуючи всіх переваг оператора, будуть інвестиційно неконкурентними з іншими видами СНЕ.

Related Articles

Последние материалы