22.4 C
Kyiv
Понеділок, 27 Травня, 2024

Volvo та Northvolt відкриють спільний центр для розробки батарей для електрокарів

Шведський автовиробник Volvo Car AB та виробник батарей Northvolt AB у п’ятницю оголосили про створення спільного науково-дослідного центру у Гетеборзі з метою розробки нових акумуляторів для електромобілів.

Відкриття центру очікується у 2022 році. Він буде збудований у рамках програми інвестицій обсягом 30 млрд шведських крон ($3,3 млрд).

Раніше компанії повідомили про плани створення спільного підприємства для розробки та виробництва екологічних батарей для наступного покоління електромобілів Volvo і Polestar. У п’ятницю вони підписали відповідну угоду про СП, яке згодом візьметься за будівництво нового заводу в Європі, точне місце розташування якого буде визначено на початку 2022 року.

Будівництво заводу розпочнеться у 2023 році, а до 2026 року майданчик розпочне серійне виробництво батарей в обсязі, якого вистачить для оснащення близько 500 тис. машин щорічно. Згідно з планами компаній, на заводі працюватимуть до 3 тис. осіб.

Volvo Cars працює з 1927 року і нині продає автомобілі у близько 100 країнах світу. Штат автовиробника налічує близько 41,5 тис. працівників. З 2010 року шведська компанія належить китайській Zhejiang Geely Holding.

Related Articles

Последние материалы