В Україні з 10 грудня вступає в дію закон №1489-IX «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» та починає діяти перший етап обмежень.
«У магазинах, супермаркетах, аптеках, закладах харчування та сфері надання послуг буде заборонено безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів. Крім біорозкладних пакетів, а також надтонких пластикових пакетів, що є первинною упаковкою для свіжої риби, м’яса та продуктів з них, сипучих продуктів та льоду. До порушників цієї вимоги застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції», — пояснюють у Мінекології.
В разі порушення цієї норми для торгової точки передбачено штраф від 1700 до 3400 грн. За повторне порушення – від 3400 до 8500 грн.
У відомстві очікують, що наступним кроком для України має стати обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання.
«Обмеження обігу пластикових пакетів на території України – це насамперед про запобігання утворенню відходів. Використання пластикових пакетів стане виваженим, а українці поступово звикнуть купувати пакети лише за реальної потреби. А значить, менше продукуватиметься сміття, яке потім опиниться на звалищі, потрапить у навколишнє середовище. Практика, яка зараз започатковується в Україні, не нова. За аналогічними правилами живуть європейці, такі обмеження встановили десятки країн світу. І ми також рухаємося цивілізованим шляхом», — розповів раніше в ефірі телеканалу «1+1» голова Мінекології Руслан Стрілець.
Як повідомлялося, у червні цього року Верховна Рада ухвалила закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, чим надала уряду повноваження встановлювати мінімальні роздрібні ціни на них.
Відповідно до закону, вимога щодо платності пакетів не поширюється на біорозкладні пластикові пакети та надтонкі, що призначаються для первинного пакування риби, м’яса, сипучих продуктів і льоду та використовуються до 1 січня 2023 року.