13 C
Kyiv
Субота, 25 Травня, 2024

GM планує вкласти понад $3 млрд у проекти виробництва електрокарів у Мічигані – ЗМІ

Американський автовиробник General Motors Co. планує інвестувати понад $3 млрд у виробництво електромобілів у Мічигані, пише газета The Wall Street Journal із посиланням на обізнані джерела.

GM знаходиться на фінальному етапі розробки планів двох проектів із виробництва електрокарів у штаті. В рамках одного з проектів компанія переобладнає завод Orion Assembly у передмісті Детройта, щоб зробити його центром виробництва електричних пікапів. Оновлення підприємства коштуватиме компанії як мінімум $2 млрд. Очікується, що в рамках проекту буде створено понад 1,5 тис. робочих місць.

Крім того, GM планує побудувати завод із виробництва елементів батарей поблизу одного зі своїх складальних підприємств у місті Ленсінг. Проект, в якому задіяно спільне підприємство GM та його партнера з виробництва батарей, LG Energy Solutions, передбачає інвестиції у розмірі понад $2 млрд, які будуть розділені порівну між GM та LG, та створення близько 1,2 тис. робочих місць.

Представники GM ведуть переговори з місцевою владою для отримання податкових пільг та дозволів для реалізації проектів, при цьому до планів можуть бути внесені корективи, зазначають джерела.

На електрокари припало лише близько 4% всіх продажів автомобілів у США з початку поточного року до кінця листопада та близько 8% світових продажів, пишуть експерти Credit Suisse. Тим часом продажі впевнено зростають на тлі виходу нових моделей та посилення обмежень щодо рівня викидів.

Експерти Credit Suisse очікують, що до 2025 року електрокарів буде припадати на 24% нових продажів автомобілів, тоді як раніше вони прогнозували, що цей показник складе 17%.

Інші автовиробники також вкладають кошти у розробку компонентів для електромобілів. Так, японська Toyota Motor Corp. планує витратити $1,25 млрд на будівництво нового заводу з виробництва акумуляторів у Північній Кароліні. Тим часом, американський автовиробник Ford Motor Co. у вересні повідомив, що інвестує понад $11 млрд у будівництво трьох нових заводів із виробництва батарей, два з яких будуть розташовані у штаті Кентуккі, а третій — у Теннесі.

Related Articles

Последние материалы