Підвищення температури на 4,3 градуси Цельсія до 2100 року, очікуване без вжиття заходів щодо скорочення викидів вуглецю, скоротить площі з оптимальними умовами для вирощування ялини звичайної, сосни звичайної та бука до 3% лісових площ, а дуба англійського – до 8% території.
«Виходячи з прогнозованих температур та вологості за обома сценаріями RCP (потепління на 4,3 градуса та 2,4 градуса за умови дотримання заходів зі скорочення викидів – ІФ), очікується значне скорочення площі, придатної для вирощування ялинки, бука, сосни та дуба», – констатується в дослідженні Світового банку про вплив зміни клімату на ключові сектори економіки України.
Згідно з ним, до 2050 року лише Карпати будуть зоною, придатною для вирощування норвезької ялинки.
«У Карпатах очікується зміщення межі лісу на більшу висоту», – прогнозують також аналітики.
Вони зазначили, що, ймовірно, прогнозовані зміни погіршать природні порушення та фактори екологічного стресу, такі як лісові пожежі й зростання кількості шкідників.
«Соснові ліси у південних та північних степових та лісостепових районах також потрапляють у високий рівень ризику через більш посушливі умови, які очікуються там за двома сценаріями RCP», – зазначено у звіті.