15.4 C
Kyiv
П’ятниця, 20 Вересня, 2024

ЄС оновлює правила щодо ставок ПДВ відповідно до принципів сталого розвитку

Рада ЄС оголосила у вівторок, що дійшла згоди щодо пропозиції оновити правила Євросоюзу про ставки податку на додану вартість (ПДВ).

«Сьогодні ми погодили пропозицію про директиву ради щодо ставок податку на додану вартість. Це досьє вже давно обговорюється в раді, і я радий, що ми знайшли спосіб довести його до кінця», — заявив міністр фінансів Словенії, що головує в Раді ЄС, Андрій Ширцель.

Як пояснюють у Брюсселі, «нові правила відображають поточні потреби держав-членів та поточні цілі політики ЄС, які значно змінилися з моменту запровадження старих правил». Оновлення забезпечує рівне ставлення до держав-членів союзу та дають їм велику гнучкість у застосуванні знижених та нульових ставок ПДВ. Правила також поступово скасовуватимуть преференційний режим для екологічно шкідливих товарів.

«Рада погодилася поетапно скасувати знижені ставки ПДВ або пільги на викопне паливо та інші товари з аналогічним впливом на викиди парникових газів до 1 січня 2030 року. Знижені ставки та пільги для хімічних добрив та хімічних пестицидів припиняться до 1 січня 2032 року, щоб дати дрібним фермерам більше часу на адаптацію», — сказано у комюніке Ради.

Крім того, Рада ЄС внесла до списку екологічно чистих товарів та послуг, на які дозволено пільгові тарифи, сонячні батареї, електричні велосипеди та послуги з переробки відходів.

Рада ЄС також оновила та модернізувала список товарів та послуг, для яких дозволено знижені ставки ПДВ, з урахуванням цифрової трансформації економіки. «Оновлення списку було обумовлене низкою принципів, таких як вигода для кінцевого споживача та спільний інтерес», — йдеться у комюніке.

Проте, щоб запобігти тенденції поширення знижених ставок, рада вирішила обмежити кількість позицій, до яких можуть застосовуватися такі ставки.

Нове положення в директиві з ПДВ було також додано для протидії можливим майбутнім кризам і для того, щоб держави-члени могли швидко реагувати на виняткові обставини, такі як пандемії, гуманітарні кризи або стихійні лиха.

Related Articles

Последние материалы